İÇİMİZDEKİ ATEŞİ DIŞARIYA ÇIKARTMAK İSTEDİK

Paylaş
 

Bursaspor Teknik Direktörü İrfan Buz, içlerinde bir ateş olduğunu ve onu dışarıya çıkartmak istediklerini söyledi.
Bursaspor’un Yeni Teknik Direktörü İrfan Buz, pazartesi günü oynanacak olan Fenerbahçe maçı öncesi Özlüce Tesisleri’nde basın toplantısı düzenledi. Galatasaray maçından önceki iki müsabakanın iyi geçmediğini hatırlatan Buz, “Moraller tamamen yerde dip yapmış ve mental olarak da iyi görünmeyen bir takım bizi üzdü. İnanılmaz derecede bir performans gösterdiyse, mücadeleye inanan ve sahaya yansıtan bir takım gördük. Çok önemli bir beraberlik aldığımızı düşünüyoruz. Oradaki skor çok önemliydi. 2-0’dan sonra dönmek bizi sevindirdi. Ne olursa olsun sevindik ve kesinlikle çok iyi müsabaka çıkardık. Ama bunun ikinci ayağı var. O yüzden ayaklarımızın üzerinde durmamız gerekiyor. İkinci maçta taraftarımızla birlikte bu olayı bitirip, finale çıkmak istiyoruz. Tamamen konsantre olup, iyi çalışmamız gerekiyor. Fenerbahçe maçıyla ilgili bugün çalışmalarımız başlıyor. Rakibimizin şuan ki performansı belli. Gerçekten zor bir maç olacak. Onun bilincindeyiz. Fenerbahçe güçlü bir rakip ama ne olursa olsun Bursaspor’a yakışır şekilde Galatasaray maçına nasıl çıktıysak yine aynısını yapmaya çalışacağız. En son 2009’daki galibiyetten sonra 5 senedir puan alınamıyor. Zorda olsa puan ya da puanlarla dönmek istiyoruz. Futbolcu arkadaşlarımızı aynı özveri ve inançla sahaya süreceğiz. En önemlisi puan alsak veya alamasakta Bursaspor’un mücadele şeklini orada göstermek istiyoruz” dedi.

“İÇİMİZDE BİR ATEŞ VARDI ONU DIŞARIYA ÇIKARTMAK İSTEDİK”

İlk maçı ile ilgili konuşan Buz, “Futbolcu açısından bakıldığında 2 maçı çok kötü oynanmış. Dip yapmış takım. Diğer yönden bizim için kupa çok önemli olduğu için ayrı bir motivasyon çıkarttı. Yönetimimiz ve başkanımız bizlerle birlikte çok iyi çalışma yaparak, iyi hazırlandık. Futbolcularda inandı. Onlarda gerçekten bu saatten sonra teknik direktörlük olayı yoktu. Ben o anda teknik direktörlük olayım yoktu. Bize yardımcı olmak için onlarda kenetlendi. Öyle bir performans ortaya çıktı. Herkes Bursaspor’u böyle özlüyor. İçimizde bir ateş vardı onu çıkartmak istedik. Orada benim ya da başkasının payı önemli değil. Önemli olan hepimizin, başkanımızın, arkadaşlarımızın özverisi. Bunları yansıttık sahaya ve böyle bir performans çıktı” diye konuştu.

“HESAP KİTAP YAPMIYORUZ”

Hesap kitap yapmadıklarını vurgulayan Buz, şöyle devam etti:
“Biz her zaman önümüzdeki maça bakıyoruz. Bizim için önemli olan ateşi sahaya sürmek ve Bursaspor’a layık olmak. Bursaspor’un özlediği futbolu oynamak. En önemlisi bu. 3-4 maç sonra buradayız hiçbir şey getirmez. Her maça tek tek bakıp, final havasında çıkacağız. Önemli olan yüreğini ortaya koyup, mücadele etmek.”

“BEN HIRSIMI FUTBOLCULARIMDAN ALIYORUM”

Belli bir süreç içerisinde kendini ifade edemediğini söyleyen yeşil-beyazlı takımın teknik direktörü İrfan Buz, “Şimdi beni yeni tanımaya başladınız. Ben heyecanlı bir teknik adamım, takımı ateşleyen. Bunu da sahada futbolcularımdan bekliyorum. Mental olarak iyi çalışarak, hedeflerimize gitme adına çalışacağız. Futbolcu arkadaşlarımızla bunu konuştuk. Hedeflerimiz devam ediyor. Bu konuda hırsımızı da ortaya koyduğumuz zaman bunu sahada göstereceğiz. Siz yaşayıp, bunu gösteriyorsunuz arkanızdaki insanlarda gösterebiliyor. O yüzden ben hırsımı futbolcularımdan alıyorum. Onları sahaya yansıtmaya çalışıyoruz. Bursa’da inanılmaz derecede sevgi seline boğuldum. Bu benim içir artı motivasyon oldu. Bunu da ortaya koyacağımıza inanıyorum” açıklamasını yaptı.

“KADRO DIŞI KALAN FUTBOLCULARLA İLGİLİ ÇALIŞMAMIZ OLMADI”

Kadro dışı kalan futbolcularla ilgili soruya Buz, “Kadro dışı kalan futbolcularla görüşmek gerekiyor. Yeniden değerlendireceğiz. Kadro dışı kalan futbolcularla bir çalışmamız olmadı. Süreç kısa olduğu için diğer sonuçlara gitmek zorunda olduğumuzdan, hemen reaksiyon göstermek zorundayız. Kadroda bulunan arkadaşların bunu başaracağına inanıyorum” şeklide cevap verdi.

  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

E-Posta : medyatimsah@gmail.com Tel : 0224 246 246 0 Adres : Yeni Karaman Mh. 18. Dere Sk. No:39 Osmangazi/BURSA