Başkan Ali Acar’ın evine silahlı saldırı kamerada

Paylaş
 

Başkan Ali Acar’ın evine silahlı saldırı kamerada

30 Mart yerel seçimlerinde üçüncü kez Marmaris Belediye Başkanı seçilen Ali Acar’ın seçim günü gecesi uğradığı silahlı saldırı güvenlik kameralarına yansıdı.

Marmaris’te üçüncü kez belediye başkanlığına seçilen Ali Acar’a seçim akşamı sandıklar açılmaya başlandıktan sonra silahlı saldırı girişimi gerçekleşti. Saldırı anının güvenlik kamera görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde; olay günü saat 19.00 sıralarında Başkan Acar, evinden çıkmak üzere hazırlanıyor. Başkan Acar’ın evinden çıkmasını bekleyen korumaları Yunus Şahin ve Yıldıray Şener de villanın önünde bekliyor. Bu sırada saldırganlar, gri araçla villanın önüne yaklaşıyor. Araçtan Başkan Acar’ın ve korumaların bulunduğu bölgeye 7 el ateş açılıyor. Acar, kurşunlardan evin içine girerek kurtulurken korumalardan Yıldıray Şener de kurşunlardan korunmak için kendini park halindeki arabanın arkasına atıyor. Koruma Yunus Şahin de yere eğilerek villanın bahçesine saklanıyor. Görüntülerde korumaların kurşunların hedefi olmaktan şans eseri kurtulduğu anlaşılıyor. İki kişi oldukları belirlenen saldırganlar daha sonra hızla kaçıyor.

Saldırganların açtığı ateş sonucu mermilerden 3’ü villaya, 4’ü park halindeki iki otomobile isabet etti. Saldırı sırasında Başkan Acar’ın ailesinin evde olduğu belirtildi. Saldırganlardan 32 yaşındaki otoparkçı H.İ.Y, tutuklanarak cezaevine gönderildi. Suçunu itiraf eden zanlının 30 Mart’ta gün boyunca Başkan Acar’ı takip ettiği ortaya çıktı. Araçta bulunan diğer zanlının yakalanması için soruşturma başlatıldı. Adli makamlar, zanlıyı azmettiren olup olmadığını araştırıyor.

  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

E-Posta : medyatimsah@gmail.com Tel : 0224 246 246 0 Adres : Yeni Karaman Mh. 18. Dere Sk. No:39 Osmangazi/BURSA