Mısır Konsolosluğu önünde idam nöbeti

Paylaş
 

Mısır Konsolosluğu önünde idam nöbeti

Mısır Konsolosluğu önünde idam nöbeti

Mısır’da Müslüman Kardeşler üyesi 529 kişinin idamına karar verilmesi, İstanbul’daki Mısır Başkonsolosluğu önünde protesto edildi.

Beşiktaş’ta bulunan Mısır’ın İstanbul Başkonsolosluğu önünde toplanan ve aralarında Antikapitalist Müslümanlar üyelerinin de bulunduğu yaklaşık 50 kişilik grup, idam kararını protesto etti. Konsolosluk binasının duvarına “Vicdan nöbeti” yazılı siyah pankart açıp yere İsrail bayrağı seren grup, kısa bir açıklama yaptı. Grup adına açıklama yapan Yaser Emre İnci, “Dün Türkistan’da, Patani’de, Çeçenya’da, Afganya’da, Irak’ta, Arakan’da, Filistin’de, Halepçe’de hasılı kelam ümmetin üzerinde bulunan zulümlere karşı nasıl zalim ve müstekbirlerin karşısındaysak bu gün yine aynı mizansenin oynandığı Mısır’da Müslüman kardeşlerimize karşı yürütülen linç kampanyasına karşı asil mümin duruşumuzu ortaya koyarak 529 kardeşimize verilen idam cezalarına asla sessiz kalmayacağız ve daha evvelinde de şehit edilen binlerce kardeşimizin kanlarını asla unutmayacağız” dedi.

Grup, yapılan açıklamanın ardından sloganlar atarak olaysız şekilde dağıldı. Çevik kuvvet polisi de konsolosluk binası girişinde önlem aldı.

  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

E-Posta : medyatimsah@gmail.com Tel : 0224 246 246 0 Adres : Yeni Karaman Mh. 18. Dere Sk. No:39 Osmangazi/BURSA