Ayrılıkçılar, Ukrayna’da 5 zırhlı personel taşıyan aracı ele geçirdi

Paylaş
 

Ayrılıkçılar, Ukrayna’da 5 zırhlı personel taşıyan aracı ele geçirdi

Ayrılıkçılar, Ukrayna’da 5 zırhlı personel taşıyan aracı ele geçirdi

Ukrayna’nın doğusunda bulunan Kramatorsk kentinde Rusya yanlısı ayrılıkçıların, 5 zırhlı personel taşıyan araç ve tankı ele geçirdiği bildirildi.

100 civarında maskeli ve asker kıyafeti giymiş silahlı kişilerin araçları Ukrayna’nın uzun süredir kontrolü sağlamaya çalıştığı Kramatorsk kentinde ele geçirdiği ve üzerlerine çıkarak Rusya bayrağı astığı belirtildi. Bölge halkı da olay sonrası ayrılıkçıları alkışlayarak ve araçlarının kornalarına basarak destekledi. Olay sırasında uçuş yapan Ukrayna helikopterleri ise Rusya yanlılarına herhangi bir müdahalede bulunmadı. Zırhlı araçların şehir girişine Rusya bayrağı dikilen Savyansk kentine götürüldüğü öğrenildi.

Öte yandan Ukrayna’nın doğusundaki Donetsk kentinde de en az 20 Rusya yanlısı ayrılıkçının Şehir Konseyi Binası ve valiliği ele geçirdiğini bildirdi. Şehir Konseyi Sözcüsü tarafından yapılan açıklamada ayrılıkçıların silahlı olduğu ve şu ana kadar herhangi bir talepte bulunmadıklarını bildirildi.

AYRILIKÇILAR UKRAYNA’DAKİ LUHANSK BÖLGESİNDE 2 ASKERİ REHİN ALDI

Ukrayna Savunma Bakanlığı 1’i rütbeli 2 askerin Rusya yanlısı ayrılıkçılar tarafından rehin alındığını bildirdi.Luhansk bölgesindeki Krasny kentinde meydana gelen olayda yol kenarında bir askeri aracın yanında bulunan askerlerin silahlı bir kişi tarafından rehin alındığı ifade edildi. Bakanlıktan yapılan açıklamada askerlerin serbest bırakılması için çalışmaların başladığı belirtildi.

  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

E-Posta : medyatimsah@gmail.com Tel : 0224 246 246 0 Adres : Yeni Karaman Mh. 18. Dere Sk. No:39 Osmangazi/BURSA