Kupaya veda ederken…

Paylaş
 

Bursaspor kupa maçında (2-0) dan (2-2) lik bir skor elde edince, beklentiler Bursa’ya kalmıştı. “Evdeki hesap çarşıya uymadı”. Çünkü Bursaspor bu güne kadar oynadığı final ve ya finale yakın maçlarda başarısı yok denecek kadar az. Yani gerekli başarıları elde edemeyen takım görüntüsündeydi.  

Diğer yandan Şampiyonlar liginde mücadele etmiş ve kendini kanıtlamış ve tecrübesi ile her zaman avantaj sağlayabilecek olan Galatasaray var.

Şimdi iki takımı karşılaştırdığımız zaman normalde maçı kazanmak için sadece mücadele yetmez.

Deneyimi, tecrübesi ve mücadelesi ile büyük avantaj sağlayan Galatasaray maçına İlker Meral gibi bir hakemin atanması da bu işte bir başka soru işareti.

2-0 öne geçmiş bir Bursaspor sahada, özellikle savunmada inanılmaz hatalar yapınca bu avantajını ilk yarının uzatma dakikalarında kaybetmiş oldu. (2-1)

İkinci yarının hemen başında İlker Meral’in yarattığı penaltı ile Bursaspor adeta yıkıldı.(2-2) Beraberlikten sonra art arda gelen ataklar karşısında etkili olamayan Bursaspor ve savunması sadece Galatasaray ile mücadele etmedi. Maçı (5-2) kaybederken,  aynı zamanda maçın hakemi ile de mücadele edince hücum gücünü olumsuz yönde etkilemiş oldu.

Galatasaray’ın bu maçı kazanmak için elinden geleni yapacağı biliniyordu. Bir de bu düşünceye, Bursaspor yönetiminin aldığı karar, Yani rakip takım taraftarına

 maç biletlerinin 800 Tl olması Galatasaray’ı iyice motive etti. Her gol sonrası boş tribünler önünde şov yaparak Bursaspor yönetimine mesaj gönderdi.

Kısaca spor adına güzel şeyler ortaya çıkmadı. Kupaya veda ederken, ortaya çıkan sıkıntı, Bursaspor un başını yine ağartacak gibi. 

  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

E-Posta : medyatimsah@gmail.com Tel : 0224 246 246 0 Adres : Yeni Karaman Mh. 18. Dere Sk. No:39 Osmangazi/BURSA