OKSİJEN DEPOSU MUDANYA’NIN HEDEFİ SAĞLIK TURİZMİ

Paylaş
 

 

OKSİJEN DEPOSU MUDANYA’NIN HEDEFİ SAĞLIK TURİZMİ
Bursa’nın önemli sayfiye merkezlerinden Mudanya’nın gelecekteki hedefi turizm. Mudanya Turizm Otelciler Birliği ve Uludağ Üniversitesi işbirliğiyle Mudanya’nın havasıyla ilgili hazırlanacak raporla ilçenin adı sağlık turizmiyle zirveye taşınacak.
HAKKI OVATMAN

BURSA (İHA) – Bursa’nın önemli sayfiye merkezlerinden Mudanya’nın gelecekteki hedefi turizm. Mudanya Turizm Otelciler Birliği ve Uludağ Üniversitesi işbirliğiyle Mudanya’nın havasıyla ilgili hazırlanacak raporla ilçenin adı sağlık turizmiyle zirveye taşınacak.

Mudanya Turizm Otelciler Birliği Derneği’nin olağan üye toplantısı Konak Otel’de yapıldı. Akın Esgin başkanlığındaki derneğin toplantısına nisan ayından itibaren Mudanya Belediyesi’nden de bir temsilcinin bulunması kararlaştırıldı. İlk toplantıya Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz adına CHP’li Belediye Meclisi üyesi Hüseyin Esen katıldı.

Toplantıda dernek çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Turizm Otelciler Birliği Derneği Başkanı Akın Esgin, ilçenin adını sağlık turizmiyle zirveye taşımaya kararlı olduklarını belirtti. Uludağ Üniversitesi işbirliğiyle Mudanya’nın havası ile ilgili yapılacak çalışmalar neticesinde hazırlanacak bilimsel raporun Mudanya ve otellerinin pazarlamasında somut bir veri oluşturacağını kaydeden Esgin, sağlık turizminin doğru bir lokasyon olduğunu ve Bursa’nın istenilen bütün özelliklere sahip olduğunu belirtti.

“Sağlık turizmi en hızlı büyüyen pasta” diyen Esgin, “Gelenler sadece tesise gelmek istemiyor. Mudanya’da bu anlamda birçok özelliğe sahip. Neresine giderseniz gidin 5 dakikada orman ve denize varabileceğiniz nadide bir merkez. Tarihi yapıların mutlaka korunması ve turizme açılması lazım” dedi.

Bu arada yeni kanunla birlikte Bursa’nın bütün imarının bir seferde yapılacağını hatırlatan Esgin, İstanbul’da Turizme Yönverenler Derneği yöneticilerinin de hazır bulunduğu bir toplantıyla “turizm kaldırma kapasitesi” hakkında Mudanya Belediyesi’ne bir sunum yapmak istediklerini, buradan edinilecek bilgilerin büyükşehirdeki temsilcilere anlatılmasıyla yön verici bir yol çizileceğini söyledi.

Ayrıca bir yıl önce kurdukları Mudanya Turizm Otelciler Birliği Derneği olarak pazarlayacak 5 adet strateji belirlediklerini aktaran Esgin, konuyla ilgili çalışmaların devam ettiğini bildirdi.

Mudanya Belediye Meclisi üyesi Hüseyin Esen ise, yerel yönetim olarak ilçenin tanıtımı için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini, Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ın turizm konusunda güzel düşünceleri olduğunu kaydetti.

  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

E-Posta : medyatimsah@gmail.com Tel : 0224 246 246 0 Adres : Yeni Karaman Mh. 18. Dere Sk. No:39 Osmangazi/BURSA