“TİYATROLU” TURİZM HAFTASI KUTLAMASI

Paylaş
 
“TİYATROLU” TURİZM HAFTASI KUTLAMASI
Bursa’nın Mudanya ilçesinde, Turizm Haftası, zeytin yağlı yemek yarışması ve tiyatro gösterisiyle kutlandı.
HAKKI OVATMAN

BURSA (İHA) – Bursa’nın Mudanya ilçesinde, Turizm Haftası, zeytin yağlı yemek yarışması ve tiyatro gösterisiyle kutlandı.

Turizm Haftası kutlamaları, 30 Mart mahalli idareler seçimlerinin ardından beldeden mahalleye dönüşen Tirilye’de Zeytinbağı İlköğretim Okulu’nda yapıldı. Okul Müdürü Mustafa Dönmez, “Turizm Haftasını kutlama törenleri bu yıl okulumuza verildi. Tirilye tarih kokan bir mahalledir. Tirilye’miz, tarihiyle, kültürüyle bir turizm bölgesidir” dedi.

Ana sınıfı öğrencilerinin hazırladığı folklor gösterilerinin ardından öğrenciler şiirler okudu. “Misafirperver Otel” skeci sahnelenirken, veliler arasında zeytin yağlı yemek yarışması düzenlendi. Jüri üyeleri, nefis yemek ve tatlılara puan vermekte zorlandı.

Mudanya Kaymakamı Orhan Çiftçi, turizmin bir bölgenin en önemli halkası ve gelir kaynağı olduğunu söyledi. Tirilye’nin önemli bir turizm bölgesi olduğunu ve bunun en iyi şekilde değerlendirilmesi gerektiğini ifade eden Çiftçi, Mudanya ve çevresinin de tarihle iç içe olduğuna dikkat çekti.

  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

E-Posta : medyatimsah@gmail.com Tel : 0224 246 246 0 Adres : Yeni Karaman Mh. 18. Dere Sk. No:39 Osmangazi/BURSA