BU TESİS EV HANIMLARINA YÜZMEYİ SEVDİRDİ

Paylaş
 

 

BU TESİS EV HANIMLARINA YÜZMEYİ SEVDİRDİ
Osmangazi Belediyesi tarafından yaptırılan Demirtaş Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi’ne gelen ev hanımları yüzmenin tadını çıkartıyor.
BURSA (İHA) – Osmangazi Belediyesi tarafından yaptırılan Demirtaş Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi’ne gelen ev hanımları yüzmenin tadını çıkartıyor.

Spora ve sporcuya yönelik yatırımlarını aralıksız sürdüren Osmangazi Belediyesi’nin yapmış olduğu Demirtaş Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi geçtiğimiz Şubat ayında Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç’ın katıldığı törenle resmen açıldı. Birçok özelliğe sahip olmasıyla ön plana çıkan tesis bünyesinde 1 yarı olimpik yüzme havuzu ile 1 engelli ve çocuk yüzme havuzu yer alıyor. Ayrıca zayıflamak isteyenler için fitness ve jimnastik spor aletlerini içeren çok amaçlı salonlar, soyunma odaları, duş yerleri, doktor odası, kafeterya, otopark, çocuk oyun parkı gibi olanaklar vatandaşlara sunulmakta.

Salı günleri hariç haftanın 6 günü uzman antrenörler tarafından yüzme eğitiminin verildiği Demirtaş Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi, özellikle ev kadınları tarafından büyük rağbet görüyor. Bursa’nın çeşitli mahallelerinde oturan ev kadınları Demirtaş Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi’ne gelerek uzman antrenörler eşliğinde yüzmenin ve yüzme öğrenmenin tadını çıkartıyor. Yüzmenin yanı sıra formda kalmak isteyen vatandaşlarda tesis içerisinde yer alan fitness ve jimnastik aletlerini kullanarak spor yapmanın keyfini çıkartıyor. Demirtaş Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi’nin açılmasının ardından spor yapmak için tesise geldiklerini belirten ev hanımı Tülin Büyükertaş, “Tesisi inşaatının başlamasından itibaren ediyorduk. Bitse de yüzmeye başlasak diye gün sayıyorduk. Beklediğimize de fazlasıyla değdi. Burası yüzmeyi sevenler için ulunmaz bir nimet. Böylesi güzel bir tesiste spor yapmanın keyfini yaşıyoruz. Biz ailecek geliyoruz. Çocuklarımız burası sayesinde spora alışıyor. 3.5 yaşında bir kızım var. Onu da buraya getiriyorum ve antrenörlerimizin son derece profesyonel olmalarından dolayı gözüm kapalı emanet edebiliyorum. Bölge bir tesisi ilçemize kazandıran Osmangazi Belediye Başkanımız Mustafa Dündar’a teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Demirtaş Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi’ne Teleferik Mahallesi’nden geldiğini belirten Nihal Sezmiş ise, “Evime daha yakın havuzlar var ancak son derece güzel ve hijyenik olmasından dolayı burayı tercih ediyorum. Ailecek geliyoruz. Hocalarımız çok iyi. Bizimle yakından ilgileniyorlar. Bu tesis sayesinde yaz kış yüzme ve spor yapma imkanına kavuştuk” diye konuştu.

  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

E-Posta : medyatimsah@gmail.com Tel : 0224 246 246 0 Adres : Yeni Karaman Mh. 18. Dere Sk. No:39 Osmangazi/BURSA