BURSASPOR’UN EFSANE BAŞKANINA KABRİ BAŞINDA ANMA

Paylaş
 

 

BURSASPOR’UN EFSANE BAŞKANINA KABRİ BAŞINDA ANMA
Bursaspor’u şampiyonluğa taşıyan efsane başkanı İbrahim Yazıcı, ölümünün 1. yıl dönümünde kabri başında düzenlenen törenle anıldı. Yeşil beyazlı takımın eski ve yeni yöneticileri ile futbolcuların katıldığı törende merhum Yazıcı için Kur’an-ı kerim okunduktan sonra dualar edildi.
(FOTOĞRAFLI – GÖRÜNTÜLÜ)

OSMAN AKIN

BURSA (İHA) – Bursaspor’u şampiyonluğa taşıyan efsane başkanı İbrahim Yazıcı, ölümünün 1. yıl dönümünde kabri başında düzenlenen törenle anıldı. Yeşil beyazlı takımın eski ve yeni yöneticileri ile futbolcuların katıldığı törende merhum Yazıcı için Kur’an-ı kerim okunduktan sonra dualar edildi.

Bursaspor’u şampiyonluğa götüren efsane Başkan İbrahim Yazıcı, ölümünün 1. yıl dönümü sebebiyle Emirsultan Mezarlığı’ndaki kabri başında tören düzenlendi. Törene, merhum İbrahim Yazıcı’nın eşi Ayşen, eski ralli şampiyonu oğlu Serkan ve ağabeyi Hayri Yazıcı’nın yanı sına Bursaspor’lu yöneticiler ile takımın teknik patronu İrfan Buz, futbolcular ve onlarca taraftar katıldı. Yazıcı’nın karanfillerle süslenen mezarı başında Kur’an-ı Kerim okunduktan sonra dualar edildi. Bazı taraftarların mezarını sulayıp, atkılarıyla hatıra fotoğrafı çektirmeleri dikkatlerden kaçmadı.

Törene katılanlar, kabristan çıkışında Serkan Yazıcı ile amcası Hayri Yazıcı ile tokalaşarak, üzüntülerini dile getirdi. Ayrıca törene katılanlara lokma ikram edildi.

Babasının kabri başında konuşan Serkan Yazıcı, “Acımız büyük söylenecek çok fazla bir şey yok. Çok büyük bir insandı. Allah nur içinde yatırsın. Allah rahmet eylesin. Müthiş bir uğurlamayla geldi buraya. Binlerce insan onu tekbirlerle uğurladı. Allah, yattığı yerde dinlendirsin. Cennetinde bizi kavuştursun” diye konuştu.

  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

E-Posta : medyatimsah@gmail.com Tel : 0224 246 246 0 Adres : Yeni Karaman Mh. 18. Dere Sk. No:39 Osmangazi/BURSA