Savcıdan Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusu

Paylaş
 

Savcıdan Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusu

Savcıdan Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusu

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu “sehven” ifadeye çağıran İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Demir, Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulundu.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu “sehven” ifadeye çağıran İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Demir, Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulundu. Savcı Demir suç duyurusu dilekçesinde Kılıçdaroğlu’nun kendisine hakaret ettiğini belirtti.

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Demir bir suç duyurusu üzerine Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında ‘hakaret’ suçlamasıyla soruşturma başlatmış, soruşturma kapsamında Kılıçdaroğlu’nu “sehven” ifadeye çağırmıştı.

İfadeye çağrı üzerine Kemal Kılıçdaroğlu, Gürsel Tekin ve Haluk Koç, Savcı Mehmet Demir hakkında sert ifadelerle konuşmuştu.

Savcı Demir, bu açıklamalar hakkında suç duyurusunda bulundu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayet dilekçesi veren Demir, 1988 yılından itibaren savcı olarak görev yaptığını belirtti.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun, kamu görevini yürüttüğü sırada yaptığı bir işlemden dolayı grup toplantısında kendisine alenen hakaret ettiğini belirten Savcı Demir, “Söz konusu davetiyenin sehven çıkarıldığını belirttim. Sehven kelimesinin içeriğinde aslında bir nezaket ve özür de barındırmasına rağmen, şüpheli 6 Mayıs 2014 tarihli Genel Başkanı olduğu Cumhuriyet Halk Partisi’nin grup toplantısında hakkımda, ’sana diplomayı kim verdi’, ’Bilal’in savcısı’, ’savcı bozuntusu’, ’kim oluyorsun sen’ sözlerini sarf ederek alenen hakaret etmiştir” dedi.

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin’in de 29 Nisan tarihinde düzenlediği basın toplantısında kendisi için, ‘Hukuk ağzıyla konuşmuyor, maganda ağzıyla konuşuyor’ dediğini hatırlatan Savcı Demir, Haluk Koç’un da basın toplantılarında, ‘Herkes haddini bilsin, herkes aklı kadar boyu kadar konuşsun’ dediğini ifade etti..

Kendisine alenen hakaret edildiğini belirten Savcı Demir, Kemal Kılıçdaroğlu, Gürsel Tekin ve Haluk Koç hakkında ‘hakaret’ suçundan dava açılmasını talep etti.

  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

E-Posta : medyatimsah@gmail.com Tel : 0224 246 246 0 Adres : Yeni Karaman Mh. 18. Dere Sk. No:39 Osmangazi/BURSA