NİLÜFER 13. ULUSLARARASI SPOR ŞENLİKLERİ SONA ERDİ

Paylaş
 
NİLÜFER 13. ULUSLARARASI SPOR ŞENLİKLERİ SONA ERDİ
Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, 13. Spor Şenlikleri’ne katkı sunan idareci ve öğretmenlere teşekkür ederek plaket verdi.
BURSA (İHA) – Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, 13. Spor Şenlikleri’ne katkı sunan idareci ve öğretmenlere teşekkür ederek plaket verdi.

Nilüfer’de sporu hayat tarzı haline getirmek için her yıl geleneksel olarak düzenlenen Nilüfer 13. Uluslararası Spor Şenlikleri, bir ay süren dev organizasyonun ardından sona erdi. Nazım Hikmet Kültürevi’nde düzenlenen değerlendirme ve plaket töreninde Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, emeği geçenlere teşekkür etti.

Çok sayıda okul idarecisi ve öğretmenin katıldığı toplantıda konuşan Bozbey, “13 yıldır devam eden spor şenliklerimiz aslında katılımcılığın bir ürünü. Maksadımız 99’da başlayan süreci sürdürerek spor kenti Nilüfer’i oluşturmak. Bunu oluştururken Nilüfer’in tamamını, sporla ilgili projeleri hayata geçirmekti hedefimiz. 13 yıl önce başladığımız bu projenin sürdürülebilir olması ülkemizde hayli zordur. Ama Nilüfer bu farkı ortaya koymuştur” dedi.

Öğrencilerin tamamına spor yaptırma imkanını sunmak istediklerini belirten Bozbey, hazırladıkları projelerle birlikte Nilüferlilerin sağlıklı bir ömür sürmelerine imkan sağlayacak spor bilincini aşılamak için çalıştıklarını kaydetti.

Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kaya da, yoğun tempoda öğrencilerin dolu dolu bir ay geçirdiğini söyledi. Kaya, Nilüfer’de kültür, sanat ve spor anlayışının Türkiye’ye örnek olduğunu vurgulayarak, çocukların centilmence mücadele ettiğini belirtti.

Nilüfer Kaymakamı Mustafa Kılıç da, kurumların dayanışmasına vurgu yaparak desteklerinin süreceğini söyledi.

  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

E-Posta : medyatimsah@gmail.com Tel : 0224 246 246 0 Adres : Yeni Karaman Mh. 18. Dere Sk. No:39 Osmangazi/BURSA