ARINÇ, LEYLEK ŞENLİĞİNE KATILDI

Paylaş
 

 

ARINÇ, LEYLEK ŞENLİĞİNE KATILDI
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından 10’uncusu düzenlenen leylek şenliğine katıldı.
AHMET FARUK ÇABUK

BURSA (İHA) – Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından 10’uncusu düzenlenen leylek şenliğine katıldı.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Karacabey’in Eskikaraağaç Mahallesi’nde bu yıl 10’uncusu düzenlenen leylek şenliğine katıldı. Leyleklerin sevimliliğinden bahseden Arınç, “Leylekler çok sevimli mahluklar, güzel ve mübarek hayvanlardır. Yani leylekler üzerinde söylenmiş çok atasözlerimiz var. Onların gelip geçtiği yerlerde izlerini sürmek, onlara zarar verilmemesini temin etmek, geleneklerimizde çok büyük yer tutuyor. 10 yıldan beri sürdürülen, artık bugün hem Valiliğimizin hem de Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle bundan sonra daha güçlü kutlanacağına inandığım bir şenliğin içindeyiz” dedi.

“LEYLEK DENDİĞİ ZAMAN BURSA, BURSA DENDİĞİ ZAMAN ALTEPE AKILLARA GELMELİ”

Leyleklerin ayaklarında çiplerin olduğunu ve bu sayede izlendiğini ifade eden Arınç, “Gözümüz görmeden, haberimiz olmadan leyleklerin bir yere gitmeleri mümkün değil. Bu çipler marifetiyle bizlere de haber verdiler ki bu pazar günü işimizi gücümüzü bırakıp leylekleri görmeye geldik. Leylek denildiği zaman Bursa, Bursa denildiği zaman da Recep Altepe akıllara gelmeli” diye konuştu.

“LEYLEKLERİN DE VALİSİYİM”

Bursa Valisi Münir Karaloğlu ise, “Leyleklerimiz adına, halkımız adına ilin valisi olarak leylerin de valisi olarak şükranlarımı arz ediyorum. Leyleklerin sesinin Ankara’dan duyulduğuna inanıyoruz” şeklinde konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından Arınç ve protokol kuş gözlem evine giderek, yetkililerden bilgi aldı. Ayrıca ünlü dizi ve sinema oyuncusu Cemal Hünal ise yanındaki atlılarla Arınç’ı şenlik alanına girişinde karşıladı. Hünal, Arınç’ın gidişinde de arkadaşlarıyla birlikte aynı şekilde uğurladı.

  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

E-Posta : medyatimsah@gmail.com Tel : 0224 246 246 0 Adres : Yeni Karaman Mh. 18. Dere Sk. No:39 Osmangazi/BURSA