Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’a Suç Duyurusu

Paylaş
 

Alaaddin Yılmaz’a Suç Duyurusu

   (01 Temmuz 2014)  

Bolu Belediye Başkanı A.Yılmaz hakkında Bolu Cumhuriyet Savcılığına basın mensuplarının suç duyuruları devam ediyor.

Geçtiğimiz ay Bolu’da bir basın toplantısı gerçekleştiren A.Yılmaz yandaş medya dışında kalan basın mensuplarına bir yığın hakaretler etmişti. Açıklamalarında kendisi gibi düşünmeyen gazete muhabirlerine, yöneticilerine “Medya sülüğü, kene, Bolu Hainleri… vb.”  ifadeler kullanmıştı.

Basın mensupları ise konu ile ilgili avukatlarına basın toplantısının ses kaydını dinlettiklerini bilahare Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunacaklarını belirtmişlerdi.

26 Haziran 2014 tarihinde Bolu Havadis.Net Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Demirci ve Bolu Gündem Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Süha Alparslan A.Yılmaz’ın bir gazetede kendilerine yönelen hakaret ifade eden sözleri nedeni ile suç duyurusunda bulunmuşlardı.

Dün de Köroğlu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İmdat Aslan, Bolu Gündem Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aykan, Bolu Gündem Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Süha Alparslan ve Bolu Havadis. Net Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Demirci ayrı ayrı A.Yılmaz hakkında suç duyurusunda bulundular.

Basın Savcısına suç duyurularını teslim eden gazeteciler, Adliye Binası Önünde topluca fotoğraf çektirdiler.

  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

E-Posta : medyatimsah@gmail.com Tel : 0224 246 246 0 Adres : Yeni Karaman Mh. 18. Dere Sk. No:39 Osmangazi/BURSA