Bursa Bisiklet Festivali Coşkulu Başladı

Paylaş
 
Bursa Bisiklet Festivali Coşkulu Başladı
Bursa Bisiklet Festivali Coşkulu Başladı

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Yeşil Pedal Bisiklet Derneği iş birliğiyle düzenlenen ‘Bisiklet Festivali’, Tophane Saltanat Kapı’da yapılan coşkulu törenle başladı.
Bu yıl ikincisi düzenlenen ‘Bursa Bisiklet Festivali’, yaklaşık 20 ilden 230 sporcuyu Bursa’da bir araya getirdi. ‘Denizden Dağa Bisikletle Yolculuk’ temasıyla hayata geçirilen festivalin açılış törenine Bursa Mehter Takımı’nın marşları damgasını vurdu. Sporcular mehterle bol bol fotoğraf çektirdi.
2. Bursa Bisiklet Festivali’nin açılış töreninde konuşan Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Atilla Ödünç, Bisiklet Festivali’nin bisiklet sevdalılarını Bursa’nın güzellikleriyle buluşturacağına işaret ederek, organizasyonun önemine dikkati çekti. Ödünç, festivalin bisiklet kullanımının yaygınlaşması açısından yararlı olduğunu belirtti.
AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu da konuşmasında, sporun sağlıklı bir geleceğin oluşması açısından önemine değinerek, festivalin Büyükşehir Belediyesi’nin ‘spor şehri Bursa’ hedefine katkı koyduğunu ifade etti.
Yeşil Pedal Bisiklet Derneği Başkanı Ertan Güler bisiklet sporunun bu sporun tutkunları için ‘aşk’ olduğunu söyleyerek, farklı illerden gelen bisikletçilerin Bursa’yı denizinden dağına kadar her yönüyle daha yakından tanıyacağını belirtti. Bisiklet tutkusunun sporla eğlenceyi bir arada sunduğuna da değinen Güler’in yanı sıra Yeşil Pedal Bisiklet Derneği Yönetim Kurulu üyeleri de festivalin detayları hakkında katılımcıları bilgilendirerek festivalin geleneksel hale getirilmesini planladıklarını söyledi.
Konuşmaların sonrasında festivale katkı koyan kurum ve kuruluşlara plaketleri verildi. Programın ardından bisikletçiler konfetiler eşliğinde şehir turu attı. Bisikletçiler Heykel, Setbaşı, Yeşil, Haşim İşçan, Altıparmak, Çekirge, Acemler, İzmir Yolu, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı, Mudanya Yolu, Avrupa Konseyi Bulvarı ve Botanik Park kamp alanında son bulacak 22 km’lik bir şehir turunda Bursa’da renkli görüntülere imza attı.
Resmi açılışın ardından bisikletçiler Heykel, Setbaşı, Yeşil, Haşim İşçan, Altıparmak, Çekirge, Acemler, İzmir Yolu, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı, Mudanya Yolu, Avrupa Konseyi Bulvarı ve Botanik Park kamp alanında son bulacak 22 km’lik bir şehir turu atacak. İkinci gün Botanik Park kamp alanından saat 07.30’da başlayacak tur, Avrupa Konseyi Bulvarı, Fuat Kuşçuğlu Caddesi, Yunuseli, Gündoğdu, Kurşunlu ve sahilden Mudanya rotasıyla devam edecek. Bisikletçiler Eski Mudanya Yolu’ndan Botanik Park kamp alanına dönerek 70 kilometrelik parkuru tamamlayacak.
Festivalin son günü gerçekleştirilecek Uludağ etabı, saat 08.30’da otobüslerle teleferiğe hareketle başlayacak. Bursa’ya özgü sembollerden teleferiği kullanarak Bursa’nın panaromik görüntüsü eşliğinde Sarıalan’a çıkacak olan bisikletçiler, daha sonra Sarılan – oteller bölgesi – bakacak – Bakacak oteller bölgesi ve Uludağ Yolu’ndan bisikletlerle şehir merkezine inerek, 55 kilometrelik parkuru tamamlayacak.

  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

E-Posta : medyatimsah@gmail.com Tel : 0224 246 246 0 Adres : Yeni Karaman Mh. 18. Dere Sk. No:39 Osmangazi/BURSA