Bursa’da Bakımsız Asansörler Mühürleniyor

Paylaş
 
Bursa’da Bakımsız Asansörler Mühürleniyor
Bursa’da Bakımsız Asansörler Mühürleniyor

Osmangazi Belediyesi, can ve mal güvenliğini tehdit eden bakımsız asansörleri mühürlüyor.
Osmangazi Belediyesi, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) uzmanları ile birlikte ilçedeki asansörleri tek tek denetliyor. Konut, işyeri ve hastanelerde vatandaşların kullandığı asansörlerde yapılan incelemelerde, tehlike arz edenler zabıta ekipleri tarafından mühürlenerek kapatılıyor. İmzalanan protokol çerçevesinde bugüne kadar ilçede kayıtlı 4 bine yakın asansörü denetleyen ekipler, periyodik bakımları aksatılan asansörlerin bakımlarının yapılması için konut ya da işyeri sahiplerine süre veriyor. Kullanılması can ve mal güvenliği açısından tehlikeli olanları ise zabıta ekipleri tarafından mühürleniyor.
Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Asansörler günlük hayatımızda vazgeçilmez bir araçypp haline geldi. Düzenli bakımı yapılmayan asansörler ise zaman zaman istenmeyen kazalara, çeşitli yaralanmalara, can ve mal kayıplarına sebep oluyor. Bu gibi üzücü olaylar yaşanmaması için 2013 yılında TSE ile asansörlerin denetimi ile ilgili bir protokol imzaladık. Protokol çerçevesinde, ilçedeki kayıtlı asansörlerin tamamına yönelik bir denetim başlattık. Yapılan denetimler sonucu, periyodik bakımları gecikmiş olanların denetimlerinin yapılması için vatandaşlara süre verilirken, kullanımı sakıncalı olanlar ise zabıta ekiplerimiz tarafından mühürlenerek kullanıma kapatılıyor” dedi.
Vatandaşların can ve mal güvenliğinin, kendileri için her şeyden önemli olduğunu ifade eden Başkan Dündar, “Yapılan denetimler sırasında mühürlenen asansörler, gerekli bakımın yapılmasının ardından yeniden kullanıma açılıyor. Vatandaşlarımızdan, kendi can ve mal güvenlikleri açısından, bu konuda daha dikkatli ve hassas davranmalarını, görevli ekiplerimize da yardımcı olmalarını istiyorum” dedi.

  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

E-Posta : medyatimsah@gmail.com Tel : 0224 246 246 0 Adres : Yeni Karaman Mh. 18. Dere Sk. No:39 Osmangazi/BURSA