Güneş eleştirilere sert çıktı

Paylaş
 

Bursaspor’un tecrübeli çalıştırıcısı, “Bu takım iyi oyun oynuyor. İyi oynamıyor diyen Bursasporlu değildir. Bu futbolu da bu sonuçları da bulamazsınız. Biz doğru ile yanlışı ayıracağız” dedi.

Bursaspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, Yeşil Beyazlı takımla alakalı önemli açıklamalarda bulundu. A’dan Z’ye tüm konulara değinen Güneş, öncelikle Eskişehirspor maçıyla alakalı olarak, “Oyun olarak da kontrol etme sıkıntımız oldu. Değişiklikler konusunda da eleştiriler var. Hep baskılı oynayan takım tam tersine geride kalarak oynadı. Bu da Eskişehirspor’un daha oyuna hakim olduğunu gösterdi. Yediğimiz gol önemli. Müdahalede sıkıntılarımız oldu. Kırılganlıklar arttı ve oyunun kontrolünü kaybettik. Oyun olarak hiçbir takımdan aşağı oynadığımızı düşünmüyorum. Kabul etmek lazım ki iyi oyun iyi sonuç değil. Kötü tarafı şu bu maçları kazanmalıydık”

UMUTSUZ DEĞİLİM

Teknik direktör Şenol Güneş, önlerinde kazanma hedefi ile sahaya çıkacakları Balıkesirspor maçı bulunduğunu, kadroda sadece Volkan’ın cezalı olduğunu belirtirken, şöyle devam etti: “Kazanma serisini yakalarsak güven artacaktır. Umutsuz değilim. Bu takımın yukarıya doğru yol alacağını iyi biliyorum. Oyuncuların da buna inanmasını istiyorum. Eksiklerimiz olduğu da bir gerçek. Bunları da zaman içinde hallederiz. Bizi tanıyan bizi bilen bir hocaları var. Lig kolay değil. Onlar da sıkıntı çekiyor. Bizi tanıdıkları için avantajları var. Daha da farklı bakacaklardır. Biz ne olursa olsun kazanmak durumundayız.”

ÜRETMEDEN TÜKETİYORUZ

Ayrıca Güneş Türk futboluyla ilgili şunları söyledi: “Pastayı büyütme yerine yemek ve parçalamaya çalıştı. Futbolcular, antrenörler bu işin sahibi hiçbir zaman olmadılar. Çünkü sistem öyle. Bugün oyuncular eylem yapsalar yapabilirler mi? Ama yönetimler yaparlar. Yönetim kim? Bugün var yarın yoklar. Bu yapısal reformlara şimdi girmek doğru değil. Diğer taraftan passolig uygulamasında sıkıntılar yaşandı. Evet bir sıkıntı var, bu bir gerçek. Her şey işine geldiği gibi bir şey söylüyor. Ben iyi oyundan yanayım. Bu takım iyi oyun oynuyor. İyi oynamıyor diyen Bursasporlu değildir. Bu futbolu da bu sonuçları da bulamazsınız. Biz doğru ile yanlışı ayıracağız. Biz üretmeden tüketiyoruz. Evinize yiyecek getirmezseniz aç kalmanız normaldir.”

  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

E-Posta : medyatimsah@gmail.com Tel : 0224 246 246 0 Adres : Yeni Karaman Mh. 18. Dere Sk. No:39 Osmangazi/BURSA