Meteorolojiden Bursa’ya çarpıcı uyarı…Bu iki güne dikkat

Paylaş
 

Hava durumu için alarm verildi Antalya, İzmir, Aydın ve Muğla’da çok şiddetli yağışlar görülecek sel ve hortum uyarısı yapıldı.

Pastırma yazı bitti meteorolojiden çok şiddetli yağış için alarm verildi. Bu gece etkisini artıracak olan yağışlar asıl yarın vuracak.

Uyarı verilen yerler arasında Ege ve Akdeniz bölgesi bulunuyor. Yağışlar kısa süreli ancak çok şiddetli olacağı için sele sebep olacak.

İşte uyarılan yerler;

İZMİR : Çok şiddetli ve gökgürültülü yağışlar görülecek. Kuşadası, Selçuk, Menderes, Urla, Çeşme, Seferihisar ve Selçuk’ta yağışlar etkili olacak. İzmir radarından alınan son verilere göre şiddetli yağışla birlikte şiddetli fırtına da görülecek.

AYDIN : Kıyı şeritleri ile birlikte Kuşadası, Söke ve Didim, Bodrum, Köyceğiz, Datça, Marmaris, Ortaca, Dalaman ve Fethiye ilçelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (51-100 mm) yağış olması bekleniyor.

MUĞLA : İl genelinde şiddetli yağışlar görülecek.

ANTALYA : Kentin özellikle batı kıyılarında kuvvetli yağış etkili olacak. İl merkezinin yanı sıra Kemer, Kumluca, Finike, Serik ilçelerinde sele sebep olabilecek yağışlar bekleniyor.

Yağışlı hava İstanbul, Edirne ve Tekirdağ başta olmak üzere Cumartesi gününe kadar Marmara bölgesinde de etkili olacak. Pazar günü yağışlı hava doğu illerinde hüküm sürecek.

Önümüzdeki hafta pazartesi günü Marmara bölgesinde yağışlar kesilecek, Salı günü ise hava sıcaklığı eski haline dönecek.

Öte yandan Meteroloji yetkililerinden edinilen bölgeye göre Bursa’da yarın ve cumartesi günü sağanak yağışlı havanın etkisinde olacağı, hava sıcaklığının 18 deerec civarında seyredeceği öğrenildi.

İşte Bursa ve ilçelerindenki 5 günlük hava durumu:

  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

E-Posta : medyatimsah@gmail.com Tel : 0224 246 246 0 Adres : Yeni Karaman Mh. 18. Dere Sk. No:39 Osmangazi/BURSA