Kupa maçının sonucu böyle olmamalıydı.

Paylaş
 

Sonuç bu olmamalıydı…

Bursaspor sahaya farklı bir kadro ile çıktı ama sonuç farklı olmadı. Kazanma arzusu olan, maçı ciddiye alan taraf olmasına rağmen, maçı kazanmak için son vuruşlardaki başarısı aynı derecede başarılı değildi. Şenol Güneş bazı oyunculara şans vererek diğer oyuncuları da görme fırsatı ortaya koydu. Bu fırsatı bazı oyuncular iyi değerlendirdi, bazı oyuncular ise bu şansı iyi kullanamadılar. Maçta yapılan pas hataları, zaman zaman agresif oyun anlayışı ve son dakikadaki penaltının Josue tarafından kaleciye teslim edilmesi, futbol adına hoş olmayan görüntülerdi. Kısaca kazanılması gereken bir maç güme gitti denilebilir.
Ancak yapılan her maç, bir deneyim ve bir sonuç ilkesinden hareketle, Ozan İpek’in her geçen gün takıma olan pozitif yöndeki katkısı, Ertuğrul ve Emre’ye verilen şansın bu oyuncular tarafından iyi kullanılmış olması, kalede Okan’ın yer alması sevindirici olurken, tecrübeli Holmen’in durgunluğu nedense Bursaspor için olumlu bir hava yaratamadı.
Buna karşılık uzun bir aradan sonra Şamilin köşe atışı sonrası golle buluşması Karabük maçı öncesi önemliydi.
Diğer oyunculardan Bakambu her zamanki gibi hareketli oyunu ve kazandırdığı penaltı ile dikkatleri çekerken, oyuna sonradan dâhil olan Fernandao, Bekir ve Josue takımın galip gelmesi için yeterli mücadeleyi yapamayınca maç ilk yarıda atılan gollerden sonra 1-1 berabere kalarak tamamlandı ve Bursaspor aslında büyük bir avantajı kaçırmış oldu.

  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

E-Posta : medyatimsah@gmail.com Tel : 0224 246 246 0 Adres : Yeni Karaman Mh. 18. Dere Sk. No:39 Osmangazi/BURSA