Büyükşehirli Atletler İspanya Yolcusu

Paylaş
 

Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Genç Bayanlar Atletizm takımı, 1-2 Şubat tarihlerinde İspanya’nın Madrid şehrinde yapılacak Avrupa Kulüpler Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil edecek.
Atletizm branşında Türkiye’deki kulüplerin büyük yatırımlar yaptığını vurgulan Bursa Büyükşehir Belediyespor Atletizm Şube Sorumlusu Muzaffer Karadeniz, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nün sporcular için büyük şans olduğunu vurgulayarak, “Son iki yıldır Türkiye’de takımımız önemli başarılar kazandı. Son yıllarda Türkiye’deki kulüplerimiz atletizm branşına önemli yatırımlar yapıyor. Bursa Büyükşehir Belediyespor da bunlardan bir tanesi. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe öncülüğünde gerçekleştirilen çalışmalarla Bursa sporda çok önemli adımlar atıyor” diye konuştu.
Karadeniz, genç atletlerin 1-2 Şubat’ta İspanya’nın Madrid şehrinde yapılacak Avrupa Kulüpler Şampiyonası’nda genç bayanlar kategorisinde koşacağını söyleyerek, “Arkadaşlarımız çok iyi hazırlanıyorlar, bizler de onların çalışmalarını, hırslarını ve armaya bağlılıklarını gördükçe ilk üç hedefine ulaşacaklarına daha çok inanıyoruz” şeklinde konuştu.
Genç bayanlar kategorisinde Avrupa’da beş sporcu ile Türkiye ve Bursa’yı temsil edecek olan Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü atletlerinden Sümeyye Erol, “İki yıldır kupa ile dönüyoruz. Bu yıl da kupa ve madalyalarla dönmek hedefimiz. Kulübümüz ve Bursa Büyükşehir Belediyesi bizlere desteklerini ve ilgilerini her şekilde gösteriyorlar. Sorumluluğumuzun farkındayız, bizlere güvenenleri ve desteklerini esirgemeyenleri mahcup etmeyeceğiz” dedi.
Bursa Büyükşehir Belediyespor 2013 yılında ilk defa katıldığı şampiyonada Avrupa ikincisi ve 2014 yılında ise Avrupa üçüncüsü olmuştu. Bursa Büyükşehir Belediyespor’un Avrupa’da yarışacak kadrosunda da genç sporcuları Sümeyye Erol, Ekin Esra Kalır, Bahar Atalay, Kübra Yemişli ve Halenur Atak yer alıyor.

  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

E-Posta : medyatimsah@gmail.com Tel : 0224 246 246 0 Adres : Yeni Karaman Mh. 18. Dere Sk. No:39 Osmangazi/BURSA