Bursa’dan Suriye’ye 5 Tır Dolusu Yardım Malzemesi Gönderildi

Paylaş
 

Osmangazi Belediyesi ve İnsani Yardım Derneği (İHH) tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlar için hazırlanan 5 TIR dolusu yardım malzemesi, dualarla Suriye’ye gönderildi.
İç savaş sebebiyle büyük sıkıntılar yaşayan Suriyeli vatandaşların yaralarını bir nebzede sarabilmek adına çalışmalarını sürdüren Osmangazi Belediyesi ve İnsani Yardım Derneği, içerisinde çeşitli gıda ve giyecek malzemelerinin bulunduğu 5 adet yardım TIR’ını Ördekli Kültür Merkezi önünde düzenlenen törenle Suriye’ye gönderdi.
Yardım TIR’larının yola çıkması sebebiyle düzenlenen törende konuşan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “İnsani Yardım Derneği ile birlikte, gerek ülkemizde gerek Orta Doğu ve Balkanlar’da yaşayan yardıma muhtaç insanlardan desteğimizi esirgemiyoruz. Bosna Hersek’teki sel felaketinden etkilenen vatandaşlar için yardımlarımız oldu. Yine aynı şekilde Makedonya’daki insanlar için yardım kampanyaları düzenledik. Geçtiğimiz yıl Reyhanlı’daki Türkmenler için yardım TIR’ları gönderdik. Bugün de içerisinde gıda ve giyecek malzemelerinin bulunduğu 5 TIR’ı, Suriye’deki yardıma muhtaç insanlar için yola çıkartıyoruz” dedi.
Suriye’ye barışın gelmesi için tüm dünya ülkelerini duyarlı olmaya davet eden Başkan Dündar, “Bizlerin yapmış olduğu bu çalışmalar dünyaya örnek oluyor. İnşallah tüm dünya gözünü Suriye’ye çevirir ve burada yaşanan zulmü görerek, bölgeye barışın gelmesi için katkıda bulunur. İnsani yardım noktasında dünyanın en uç noktasına kadar ulaşan ve yardıma muhtaç insanların her zaman yanında olan İnsani Yardım Derneği’ne, yaptığı çalışmalarından dolayı çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Hayrat İnsani Yardım Derneği Bursa Şube Başkanı Hüseyin Kaptan da, Suriye’de 4 yıldır devam eden savaşta zarar gören mazlumlara yönelik yardımların aralıksız sürdüğünü söyledi. Savaşın başladığı ilk günden bu yana her zaman mağdur insanların yanlarında olduklarını ifade eden Kaptan, “Bölgenin yeniden eski durumuna gelmesi için gayretlerimizi sürdüreceğiz. Osmangazi Belediye Başkanımız Mustafa Dündar, yaptığımız bu yardımlarda her zaman yanımızda oldu. Bizden desteklerini hiçbir zaman esirgemedi. Kendilerine çok teşekkür ediyorum” dedi.
Kaptan, Suriye’de 500 binin üzerinde yetim olduğunu ve bunlara sahip çıktıklarını dile getirerek, Suriyeli yetimler için Reyhanlı’da 80 dönümlük arazide yetim evleri inşa edeceklerini söyledi.

  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

E-Posta : medyatimsah@gmail.com Tel : 0224 246 246 0 Adres : Yeni Karaman Mh. 18. Dere Sk. No:39 Osmangazi/BURSA