Bozbey: “AVM Yasası Biran Önce Çıkarılmalı”

Paylaş
 

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Arif Tak’ı makamında ziyaret etti. Başkan Bozbey, küçük esnafın güçlü olabilmesi için AVM yasasının bir an önce çıkarılması gerektiğini söyledi.
Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (BESOB) yönetimi, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ile Esnaf Sarayı’nda bir araya geldi. Toplantıya Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcıları Ali Karamık, Adil Kayaoğlu, Yalçın Işıkyıldız ve Başkan Danışmanları Ali Karamık ve Osman Günay’ın yanı sıra BESOB yönetimi ve oda başkanları katıldı.
Esnafın sorunlarının masaya yatırıldığı toplantıda Başkan Bozbey, “Esnaf güçlüyse bizim ekonomimizin çarkları iyi dönüyor demektir. Ama esnafın gücü zayıfladığı andan itibaren çarklar krize doğru gidiyor. AVM’lere karşı esnafın birleşmesi lazım, güçlü olması lazım. AVM yasasının bir an önce Meclis’ten çıkarılması gerekiyor. AVM’ler pazar günleri kapalı olmalı ya da belirli saatlere düzenleme getirilmesi gerekiyor” dedi.
Son yıllarda sokak esnafının kaybolduğunu kaydeden Bozbey, “Esnafın, ticaretin bel kemiği olduğunu kimsenin unutmaması lazım. Bunu sağlayabilirsek hem halkın rahatlıkla alışveriş yapma imkanı olur hem de samimi ve insancıl duygularını birbirleriyle paylaşarak alışveriş yaparlar diye düşünüyorum. Bu güne kadar birçok projeyi hayata geçirdik fakat bunların yetmediğini de biliyoruz. Esnafla arası iyi olmayan bir yerel yönetimin başarılı bir iş üretmesi mümkün değil, esnafla arası iyi olan bir yerel yönetim ise başarılı olur. Çünkü onların katkısı çok önemli” şeklinde konuştu.
Nilüfer Belediye Başkanı Bozbey ve Başkan Yardımcılarının ziyaretinden memnuniyet duyduğunu dile getiren BESOB Başkanı Arif Tak da yapılan hizmetler ve esnafa gösterilen tavır için teşekkür etti.

  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

E-Posta : medyatimsah@gmail.com Tel : 0224 246 246 0 Adres : Yeni Karaman Mh. 18. Dere Sk. No:39 Osmangazi/BURSA