Mudanya Belediyesi’ndeki Rüşvet İddialarıyla İlgili MHP’den Açıklama

Paylaş
 

Milliyetçi Hareket Partisi Mudanya İlçe Başkanı Yüksel Kesen, son günlerde Mudanya Belediyesi’yle alakalı gündeme gelen rüşvet iddiaları hakkında açıklamalarda bulundu.
Kesen, yaptığı açıklamada, basında ve sosyal medyada yayınlanan Mudanya Belediyesi’ndeki rüşvet çalkantılarına Başkan Hayri Türkyılmaz’ın hemen açıklama yapması gerektiğini vurguladı. Haberde geçen hayvanlar aleminin figüranlarının kimler olduğunun açıklanması gerektiğini vurgulayan Kesen, “Bir belediye başkan yardımcısının ve bir birim sorumlusunu istifasının eşiğine kadar getiren sebep nedir? Belediyede yol ayrımına gelmiş yöneticileriniz mi var?. Mudanya’nın dürüst ve temiz yöneticilere ihtiyacı var dedik, daha geçen hafta açıkladık, beyan ettik. Gelen gideni aratır denir. Sizce vatandaş size neyi ifade ediyor? Yolunacak kaz mı? Yolma işini kartallar mı üstleniyor?” dedi.
Kesen, “Daha bir yıl oldu, şeffaf belediyecilik anlayışı, sosyal demokrasi, eşit, paylaşımcı belediyede rüşvet çalkantılar’ı almış başını gidiyor. Basındaki habere göre, gelen banka temsilcisinden önce 10 bin lira talep edildiği, 3 bin lira belediyenin resmi hesabına, 7 bin lirada malum şahsa verilmesini talep edildiği ileri sürülüyor. Bu nasıl dürüstlük; bu nasıl sosyal belediyecilik anlayışıdır? Mudanya Belediyesi’nde yaşanan rüşvetin yargıya intikal edeceğini, bağımsız yargının gereğini yapacağını ümit ediyoruz. Dürüst belediye çalışanlarımızı ayrıca takdir ediyor, Mudanya halkının haklarını koruyacaklarına inanıyoruz” diye konuştu.

  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

E-Posta : medyatimsah@gmail.com Tel : 0224 246 246 0 Adres : Yeni Karaman Mh. 18. Dere Sk. No:39 Osmangazi/BURSA