Türk Lezzetleri ABD’yi Büyüledi

Paylaş
 

ABD’de eğitimlerini sürdüren Eda Akdemir, Bahar Tuba Fındık ve Esma Birişçi, hazırladıkları birbirinden güzel Türk yemekleriyle yabancı arkadaşlarını lezzet yolculuğuna çıkardı.
Bursa’dan ABD’ye giderek ColumbiaUniversity of Missouri’de doktora yapanEndüstri ve Üretim Mühendisi Esma Birişçi, Biyokimya Bölümü Doktora Öğrencisi Sakaryalı Bahar Tuba Fındık ve Giresunlu Eda Akdemir, Amerika’daki öğrencilere Türk yemek kültürünü tanıttı.Yabancı arkadaşları için Türk mutfağının en güzel yemeklerinden örnekler hazırlayan Birişçi, Akdemir ve Fındık’ın mönüsünde ise kırmızı mercimek çorbası, dolma, karnıyarık, yoğurtlu kabak, patatesli börek, kısır, pişi ve cevizli baklava yer aldı.
Türk yemeklerinin tadını çıkaran ve Türkiye’deki yemek kültürü hakkında detaylı bilgiler alan Amerikalı öğrenciler, hayran kaldıkları lezzet yolcuğunun finalinde ise Türk Kahvesi’nin enfes tadını doyasıya çıkardı. Amerikalı öğrenciler, kendileri için Türk mutfağından örnekler sunan Eda Akdemir, Bahar Tuba Fındık ve Esma Birişçi’ye teşekkür ettiler.

  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

E-Posta : medyatimsah@gmail.com Tel : 0224 246 246 0 Adres : Yeni Karaman Mh. 18. Dere Sk. No:39 Osmangazi/BURSA