Nilüfer Belediyesi Bir Ayda 3 Bin Fidan Dağıttı

Paylaş
 

Ağaçlandırma kampanyası çerçevesinde bir ayda 3 bin fidanı ücretsiz dağıtan Nilüfer Belediyesi, daha yeşil bir şehir için 800 fidanı toprakla buluşturdu.
Nilüfer Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü’nün “Sen de geleceğe bir fidan dik” sloganı ile başlattığı ücretsiz fidan dağıtımı bu yıl da büyük ilgi gördü. Mart ayı boyunca ücretsiz dağıtılan fidanlara talep büyük oldu. Park ve Bahçeler Müdürlüğü Mart ayı içinde erguvan, gülibrişim, iğde, oya, süs elması, doğu çınarı, fıstık çamı, kara çam, kırmızı yapraklı süs eriği, pembe çiçekli yalancı akasya, yalancı top akasya ve gümişi ıhlamur olmak üzere yaklaşık 3 bin adet fidanı ücretsiz olarak halka dağıttı. Fidan dağıtımının yanı sıra vatandaşlara karakterli toprak, gübreleme ile fidan dikiminde dikkat edilecek hususlar hakkında bilgi de verildi.
Nilüfer Belediyesi ayrıca bazı dernekler, firmalar, sivil toplum örgütleri ve okullarla birlikte de kampanyalar düzenleyerek 800 fidanı toprakla buluşturdu. Bu kampanyalarda toplam 18 bin metrekarelik alan ağaçlandırılmış oldu.

  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

E-Posta : medyatimsah@gmail.com Tel : 0224 246 246 0 Adres : Yeni Karaman Mh. 18. Dere Sk. No:39 Osmangazi/BURSA