‘Osmanlı Padişahları’ Hünkâr Köşkü’nde

Paylaş
 

Genç ressamların Osmanlı padişahlarının portrelerini resmettikleri kara kalem sergisi, Hünkâr Köşkü Müzesi’nde görülebilir.
Hünkâr Köşkü Müzesi, 20 Osmanlı padişahının portreleri ile Osmanlı Devlet armasının resmedildiği kara kalem resim sergisine ev sahipliği yapıyor. Bulvar Sanat Resim Atölyesi sanatçıları tarafından yapılan ve Osmanlı padişahlarından Osman Gazi, Orhan Gazi, Yıldırım Bayezid, Yavuz Sultan Selim, Kanuni Sultan Süleyman, III. Murat, IV. Murat, III. Mehmet, IV. Mehmet, III. Osman, Genç Osman, I. Mahmut, II. Mahmut, Abdülmecit, Abdülaziz, II. Abdülhamit, V. Mehmet Reşat ve son padişah Vahdettin’in karakalem portreleri, sanatseverlerin beğenisine sunuldu.
Hünkâr Köşkü Müzesi havuzlu salon da yer alan sergiye resim atölyesinin yöneticisi ve öğretmenlerinden Derya Yavaş’ın yanı sıra Ahsen Duman, Belgin Çömlekoğlu, Betül Ataş, Dilara Sultan Namdar, Ebru Atan, Emine Cansel, Emrah Gökçe, Enes Saltık, Gülten Gezer, İrem Aydın, İlayda Özcan, Kübra Özkul, Nilgün Ölmez, Ömürhan Gür, Seda Yaman, Selin Filiz, Sinem Orhan, Vildan Erdoğan, Yüsra Gülay ve Zehra Gülay eserleriyle renk kattı. Özel sergi, 7 Mayıs Perşembe gününe kadar görülebilir. Hünkâr Köşkü Müzesi, pazartesi hariç haftanın her günü 09.30 ile 18.00 saatleri arasında ziyarete açık tutuluyor.

  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

E-Posta : medyatimsah@gmail.com Tel : 0224 246 246 0 Adres : Yeni Karaman Mh. 18. Dere Sk. No:39 Osmangazi/BURSA