Karacabey’de Uçurtma Şenliği

Paylaş
 

Bursa’nın Karacabey ilçesinde uçurtma şenliği düzenlendi.
Karacabey Belediyesi tarafından Atatürk Kültür Parkı’nda düzenlenen uçurtma şenliğine katılan çocuklar ve aileler keyifli bir gün geçirdi. Karacabey Belediyesi tarafından kurulan başvuru noktalarına aileler çocuklarıyla beraber adeta akın etti. Yaklaşık 600 çocuk uçurtma uçururken, sandalye kapmaca, balon patlatma, yumurta taşıma, halat çekme, çuval yarışı ve bisiklet kullanma gibi dallarda yaşıtlarıyla ter döktü.
Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızla ve değerli anne babalarıyla burada neşeli bir gün geçirdik. İlçemizin sosyal ve kültürel yönü maalesef eksik kalmıştı. Bizler bundan böyle bu tarz faaliyetlere olan ilgiyi yeniden uyandırmaya çalışıyoruz. İşte görüyorsunuz gökyüzü rengârenk uçurtmalarla doldu. Teknolojinin eski zaman oyunlarını eğlencelerini ortadan kaldırdığı şu günlerde bu şenlik hepimizi çocukluğumuza götürmüş olmalı” dedi.
9 farklı kategoride 37 öğrenci bisiklet ve ücretsiz yaz spor okulları başta olmak üzere çeşitli hediyelerle ödüllendirildi. Öte yandan çeşitli oyun dallarında mücadele 600 öğrencinin teşekkür belgeleri protokol üyeleri tarafından takdim edildi.

  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

E-Posta : medyatimsah@gmail.com Tel : 0224 246 246 0 Adres : Yeni Karaman Mh. 18. Dere Sk. No:39 Osmangazi/BURSA