Bursa’da HDP Seçim Bürosu Açılışında Olaylar Çıktı

Paylaş
 

Bursa’nın Mudanya ilçesindeki HDP seçim bürosu açılışında olaylar çıktı. HDP Mudanya İlçe Başkanı Halis Şanlı’nın konuşmasındaki ’çapulcu’ sözlerine sinirlenen aynı binadaki MHP ve Ülkü Ocakları’ndaki kişiler, sloganlar atarak miting alanına yürümek istedi. Çok sayıdaki güvenlik güçleri olayları büyümeden önledi.
Bursa’nın Mudanya ilçesi Ömerbey Mahallesi’ndeki Belediye İş Merkezi’ne seçim bürosu açmak isteyen HDP, aynı binada bulunan MHP’nin ve Ülkü Ocakları’nın tepkisiyle karşılaştı. HDP Mudanya Seçim Bürosu açılışı halaylarla başlarken, seçim otobüsünden seslenen HDP Mudanya İlçe Başkanı Halis Şanlı, konuşmasının başında ’Geceden HDP bayrakları birkaç çapulcu tarafından indirilip kendi çaputlarını takmışlar’ demesi üzerine, aynı binada bulunan MHP ve Ülkü Ocakları bürolarından tekbir sesleri yükseldi.
Daha sonra seçim otobüsünden seçmenlerine seslenen HDP Bursa Milletvekili Adayı Asiye Kolçak, her türlü engellemelere karşı Mudanya’da büro açtıklarını ve faaliyetlerini sürdüreceklerini söyledi. Diğer partililerin kendilerine saldırmak için ittifak kurduklarını öne süren Kolçak’ın, “Bir takım çapulcuları üzerimize salarak bizi korkutmak istiyorlar” demesi üzerine Ülkü Ocakları’nda toplanan bir grup, bu kez de miting alanına ellerinde Türk bayraklarıyla yürüyüşe geçti. Bunu gören HDP yanlıları da onların üzerine yürümek istedi. Araya giren güvenlik güçleri yaşanan arbedeyi büyümeden önledi.
Konuşmaların ardından seçim otobüsünün alandan ayrılmasıyla türküler ve halaylar çekerek eğlenmeye başlayan HDP’lilerle bir grup yeniden karşı karşıya geldi. İki grup arasında arbede yaşandı. Tekrar araya güvenlik güçlerinin girmesiyle olaylar yatıştırıldı. İki gurup ara sokaklara dağıldı.
Olay sonrası açıklama yapan MHP Mudanya İlçe Başkanı Yüksel Kesen, aynı binada MHP ve HDP seçim bürolarının olmasındaki zorlukları dile getirdi. Kendilerine yapılan hakareti asla kabul edemeyeceklerini belirten Kesen, “Türkiye düşmanı olan HDP’lilerin mitinglerinde bir tek Türk bayrağı bile bulundurmazken barış ve kardeşlikten söz etmeleri mümkün olamaz. HDP’nin Mudanya’da rahat etme imkanı olmayacaktır. Bu tür söylemlerde ve eylemlerde bulunmaları halinde kavgalarımız asla bitmeyecek ve artarak devem edecektir. Bu sebeple güvenlik güçlerimizi ve idarecilerimizi uyarıyorum. İleride oluşacak kötü olayların önüne geçmek için bir an önce önlemler alınmalıdır” dedi.

  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

E-Posta : medyatimsah@gmail.com Tel : 0224 246 246 0 Adres : Yeni Karaman Mh. 18. Dere Sk. No:39 Osmangazi/BURSA