İnegöl’ün Çehresi Büyükşehir İle Değişecek

Paylaş
 

Büyükşehir İle İnegöl’ün Çehresi Değişecek

Büyükşehir İle İnegöl'ün Çehresi Değişecek

 

Ramazan ayında her iftar farklı bir ilçede vatandaşlarla bir araya gelen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, İnegöl’de gerçekleştirilen iftarda, “Büyükşehir Belediyesi İnegöl’ün yanında. Hizmetlerimizle İnegöl’ün çehresi değişecek” dedi.
Ramazan ayında her akşam farklı bir ilçede ve farklı bir mahallede vatandaşlarla bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi bürokratlarıyla birlikte İnegöl’ün çarşısında düzenlenen iftar programında katıldı. Yaklaşık 2 bin 500 kişinin katılım sağladığı iftarda, Altepe, İnegöllü vatandaşlarla sohbet etti, sorunlarını dinledi. Ramazan’ın, 11 ayın sultanı olduğunu söyleyen Altepe, “Ramazan, rahmet, bereket, kardeşlik ve paylaşma ayıdır. 11 ayın sultanı Ramazan’ı en güzel şekilde yaşadık. Şehrin her köşesinde huzur ortamı var. Bizler de dostlarımızın yanındayız” dedi.
Altepe, Türkiye’nin dünyanın parlayan 5 yıldızından biri olduğunu da söyleyerek, “Türkiye, büyüme yolunda güzel mesafeler aldı. Bu gelişme devam edecek, istikrar ortamı sürecek. Bizler de yaşadığımız şehirleri geliştirmek için gece gündüz çalışıyoruz. İnegöl’ü de gerçek anlamda bir kent merkezi yapmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz” diye konuştu.
Bursa’nın Türkiye’ye örnek olduğunu anlatan Altepe, “Bursa’da ecdat yadigarı tüm emanetlerimizi ayağa kaldırdık. Kentimizi kalkındırdık. Yerel yönetimler, bu işleri nasıl yaparmış gösterdik. Büyükşehir Belediyesi olarak İnegöl’ün de yanındayız, İnegöl’ün de sorunlarını çözmek için buradayız” dedi.
Altepe, Büyükşehir Belediyesi’nin her zaman vatandaşın memnuniyeti için hizmetlerini gerçekleştirdiğini de anlatarak, “İnegöl’ün çarşısı da ihya olacak. Çarşının çehresi değişecek, baştan başa ele alıyoruz, tüm projeler hazırlanıyor. İnegöl’ün çehresi değişecek. Bayramdan sonra merkez pazar yerinde de gerekeni yapacağız. İnegölspor’un da yanındayız. İnegöl’ün tüm ihtiyaçlarına cevap bulacağız. Büyükşehir Belediyesi, İnegöl’de de hissedilecek” ifadesini kullandı.
İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise, Büyükşehir Belediyesi’nin gücünün İnegöl’de çoktandır hissedilmeye başladığını vurguladı. “İnegöl olarak biz, Büyükşehir kanununu yaşamaya başladık” diyen Aktaş, vatandaşların bayramını kutladı, birlik ve beraberlik mesajları verdi.
İlçeliler de anlamlı buluşmada, Altepe ile birlikte oruçlarını açmanın mutluluğunu yaşadı.

  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

E-Posta : medyatimsah@gmail.com Tel : 0224 246 246 0 Adres : Yeni Karaman Mh. 18. Dere Sk. No:39 Osmangazi/BURSA