Arzu Arınel’in facebook güncel tartışması

Paylaş
 

Şimdi HDP hedefte. Genel merkezi, il ve ilçe örgütleri saldırıya uğruyor. Batı illeri şehitlerine ağlarken, güneydoğuda hapishaneler insan almaz oldu, Trabzona mahkum transferi için özel uçaklar kalkıyor… HDP’ye oy veren Kürt seçmen cezalandırılıyor, AKP’yi tek başına iktidar yapmayan Türk seçmen terörle terbiye edilmeye çalışılıyor. PKK’nın acımasız terörü herkesin malumu, buna rağmen bizzat AKP hükümeti bu örgüt ile barış/ateşkes yapılabileceğini ÜÇ KOCA YIL BOYUNCA kanıtlayabildi. Peki AKP’nin tek başına iktidarı kaybettiği 7 haziranla, yeniden sandığa sürükleneceğimiz 1 kasım arasındaki bu 5 ayda ne değişti de barış imkansız oldu? İlaveten Güneydoğu orada yaratılan olağanüstü koşullar altında nasıl demokratik bir seçim yapacak? Türkiye’nin batısındaki barış yanlılarının, bu seçimde demokratik hakları tehdit altında olan Güneydoğu seçmenleriyle empati kurması ve “siyasetin savaş baronlarına” gereken dersi vermesi gerekmez mi? Unutulmasın ki HDP meclise giremeseydi AKP hanesine en az 70 milletvekili fazla yazılacaktı… Ve Türkiye bugün muhtemelen Recep Tayyip Erdoğan adında bir “başkan”a biad ediyor olacaktı.

 • 1 paylaşım
 • Ayşe Yumer Akas mesajı zaten aldık Arzu’cum….
 • Hüseyin Kaya Kürt halkı çıkacak meydanlara ve “biz Türk halkıyla birlikte PKK ve her türlü teröre karşı ülkemizin birliğini dirliğini koruyoruz” diyecek ve tavır alacak. Bunu yapmadığı sürece, PKK içindeki var olan Kripto Ermenilerin öncülüğünde provokasyonlar kaçınılmaz. Geriye dönüşü olmayan yola girmeye az kaldı. Sıra Kürt halkında ve kararını vermesi gerek. Burada sorun seçim meselesi de değil. Ülkelerin iç savaşa sürüklenmesinin nedenleri içinde seçimler senaryoların bir satırı kadar bile değildir. Seçimlerden önce güllük gülistanlık bir ülkede mi yaşıyorduk da başkanlık, Tayyip, oy oranları v.s önemli olsun. 30 yıldır PKK arada bir ASALA ve adına sol denilen ama solla alakalı olmayan DHKP-C gibi örgütler, din adına adam öldüren hizbullah gibi terör örgütleri…Bunlar yok muydu geçtiğimiz 30 yılda…İç savaş durumuna sürüklenmeye çalışılan oyunlar ortadayken siz hala “Devlet biterse bitsin ama öncelikle Tayyip gitsin” mi diyorsunuz. Yetişkişn çocuklar gibi düşüneceğinize şunu bilmelisiniz. Eğer devlet bir kez giderse günümüzde yenisini kurma şansınız yok. Yeniden devlet kuramazsınız ama seçimle gelmişleri seçimle gönderebilirsiniz ki bunun adı demokrasidir. Siz eğer “olsun devlet giderse gitsin ama önce tayyip gitsin biz yeni devlet kurarız” diyorsanız. Bu konjonktürel olarak olanaksız. O zaman parçalanmış coğrafya içinde daha küçük ve kendinizi ifade edeceğiniz bir devlet istiyorsunuz anlamı çıkar.
 • Arzu Arınel Hüseyin Bey yazdıklarınızın bir virgülüne dahi katılmıyorum. Özellikle de “siz şöyle mi diyorsunuz” deyip benim söylemediklerimi yazıp, sonra kendi kendinize cevap veren satırlarınız monolog olduğundan bir yanıt hak etmiyor. Ancak bir iddianız için acizane uyarı yapmak isterim, Kürt düşmanlığı dile getirilirken, yanına bonus olarak Ermeni düşmanlığını da eklemek, bu memlekette kalmış çok az sayıdaki Ermeni vatandaşlarımıza büyük haksızlık ve ayıptır.
 • Hüseyin Kaya Gerçekler acıdır Arzu hanım. Ülkenin bu duruma düşmesini bir kişiye bağlayacak kadar manipülasyon içinde olanların bilmesi gereken şey şu. Mustafa Kemal Atatürk sıcaklığı ve kucaklayıcılığı içinde devlete sahip çıkanlar birlikte olduklarımızdır. Çaktırmadan yazar kıvraklığıyla toplum yönlendirmesi yapanlar karşımızdakilerdir. Yukarıda yazdıklarımın sonucu itibariyle beni anladığınızı anlıyorum. Konu içeriğine değinmek yerine, Kürtlük karşıtlığına Ermeni konusunu bonus olarak eklemeyin derken bile, yazar kıvraklığı yaparak benim bu terörün ana konusunda Kürtler değil kendilerini Kürt Alevisi olarak tanıtan KRİPTO ERMENİLER olarak belirtiğim kişilerin olduğunu saklamaya çalışıyorsunuz. Konu, Ermenilerin kendilerini saklayıp Türk ya da Kürt (Alevi) gösterip toplum içinde kargaşa yaratma sevdasıyla hesaplaşmaya gitmesi sürecinde KÜRTLERİ TÜRKLERLE savaşa zorlaması şeklindedir. Bu durum Kürt halkının Türklerle işbirliği yaparak teröre ve Ermeni kumpasına hayır demesiyle son bulacaktır. Sizin Türkiyeyi savunmanızı beklemiyorum. Dedim ya gerçekler acıdır Arzu hanım.
 • Arzu Arınel Benim Atatürkçülüğümü tartışmak kimsenin haddi değildir, bu bir. İkincisi de söyleyeceğimi söylemek için ne yazar kıvraklığına ne de çaktırmama kurnazlığına ihtiyacım var. Ne diyeceksem dobra dobra söylerim.
 • Hüseyin Kaya Sizi çözdüm diye tepkileriniz artıyor Arzu hanım. Ben Kürt Türk birlikteliğinin ülkedeki terörü bitireceğini yazıyorum. Çünkü kendilerini Kürt gösteren ama gerçekte Kripto Ermeni olanların öncülüğünde yaşanan son dönem terör olaylarında bir süre sonra gerçekler hızla toplumda yayılacaktır. Sizin gibiler de sanki yıllardır terör ve bölünme sürecinin unsurlarını yaratanlar yokmuş, sadece bir seçim ve iktidar yöneticileri dönemsel sorumluymuş gibi bir yaklaşımla ana sorunun görünmemesini sağlama yönelik manipülasyonlar içinde olacaktır doğal olarak. Konu öncelikle ERMENİ kışkırtma meselesidir. Çünkü Kürt Alevisi diye bir kavram yoktur ve Kripto Ermenilerin yarattığı bir süreç başlamıştır. Siz onları saklayamazsınız. Atatürkçüyüm falan demeyiniz lütfen. Güldürmeyiniz beni. Yazdıklarınız ortada. Türk ve Kürt birlikteliği dışında biri gibi yazıyorsunuz. Bir daha yazayım gerçekler çok ama çok acıdır arzu hanım.
 • Arzu Arınel Peki şimdi size hak ettiğiniz çok oturaklı ve fakat çok da kısa bir cevap vericem tikat buyrun piliz:
 •  SAMSUNG CAMERA PICTURES
  Hüseyin Kaya Çok kadınsı bir davranış smile ifade simgesi
 • Turan Özcan Arzu, Hüseyin Kaya geçen yüzyılda kalmış bir devlet milliyetçisi anlaşılıyor. Artık MHP bile bu zırvaları terk etti. Sadece son günlerde Burhan Kuzu PKK’lıların şeyine bakıp bazı şeyler ima etmeye çalışıyor.

  Bu palavraları artık millet yutmuyor.


  Hüseyin bey Kürtlere ne yapması gerektiğini anlatacağına, devlet nedir, görevi nedir onları bir öğrensin.

  Devleti eğer RTE olarak görüyorsa, evet yıkılsın o devlet, yenisini kurmak çok zor değil!
 • Recep Kaban En tehlikeliler, “Türkmüş gibi” davranıp; ülkeyi, emperyalizmin üzerinde iyice tepinebileceği bir ülke haline getirecek iç savaşa sürükleyenlerdir
 • Cigdem Ergun Çok yakızki bu ülkede çok hüseyinler var bu şekilde düşünen
  Allah bizi bunlardan korusun
 • Hüseyin Kaya Hangi ülke vatandaşı olduğunu anlayamadığım kişilerin Arzu hanım destekçisi olarak yazıları üzerine diyebilirim ki, bölünmeyen bir Türkiye Cumhuriyeti için en sağlam ideoloji Mustafa Kemal ideolojisidir. Bunu da; Türk ve Kürtler, kendisini Türkmüş ya da Kürtmüş gibi göstererek kapalı ve kirli oyunlar ortaya koyan Ermenilerin kışkırtmalarına müsaade etmeyecekleri birlikteliği savunarak yoluna devam edeceklerdir.
  • Cigdem Ergun En az sizin kadar Türkiye vatandaşıyız
   Anlama kıtlığınız olduğu zaten yukarıda verdiğiniz cevaplardan da çok açık görülüyor
   Bence kendinizi bu platformlarda harcamayın muhakkak sizin gibi düşünenler vardır oralarda yazmaya devam edin zira aynı dili konuşmuyoruz
  • Hüseyin Kaya

   Yanıt yaz…
    
 • Hüseyin Kaya Çok uluslu bir arkadaşlık grubuyla savunulan Arzu hanıma son söz olarak şunu söyleyeyim. Bu ülkede sizler benim gibileri Allaha havale edebilirsiniz. Ülkemizi Bizans entrikalarıyla batırmaya çalışanları ben Allah’a havale etmiyorum. Mücadele etmek daha doğru. Çizgimiz Mustafa Kemal anlayışı. Ve dediğiniz gibi çok sayılırız.
 • TC Rifat Sevdik Dünyanın belki de en şeffaf mahkemesinde yargılanarak hüküm giyen terörist başı Apo’ya selam çakan vekillerin çokluğu ve çözüm süreci denen maskaralıktan istediğini alamayanların birlikteliği ülkeyi iyice gerdi…Fakat,sakin düşünen Türk aklı bu hainlerin de üstesinden gelecektir…..
  • Hüseyin Kaya

   Yanıt yaz…
    
 • Hüseyin Kaya Anlaşılır yazıyor olmanın mutluluğunu yaşattığınız için teşekkürler çiğdem hanım..
  • Recep Kaban Türkmüş gibi görünüp, Mustafa Kemal gibi düşündüklerini iddia edenlerin, Kürdistan kurmak isteyen küresel sermayenin ekmeğine yağ sürdüklerinin farkinda olamamalari çok acı. Her soyleyeni onaylasaydık, Menderes de, Kenan Evren de, Tayyip Erdoğan da kemalist ideolojinin yılmaz savunucularıydı
  • Hüseyin Kaya Türklük üzerinden ima ederek giderseniz söyleyeyim. Orhangazinin silah arkadaşı Hacı İlyas bey’in Karamanoğlu ile savaşından sonra adına kurdurduğu Hacıİlyas Vakfı arazisi olan Bilecik Yarhisar-Okluca ve Karaağaç köylerinin içinde bulunduğu vakıf arazisine 1650 li yıllarda son dönem gelen ve Okluca ile Karaağaç köyleri arasına yerleşen Avşar Türklerindenim. Bursa Yenişehir Avşar köyü nüfusuna da kayıtlıyım.Emekli akademisyenim. yayınlanmış eserler sahibiyim ama en önemlisi bu ülkede 15 yıl Hristiyanlık üzerinde araştırmalar yapan, Monofizit kilise mensuplarının içinde özellikle Ermenilerin nasıl çalıştığını anlayan ve bu ülkeyi karıştıracakları tanıyan bilenlerden biriyim Recep bey kardeşim. Siz kimsiniz diye sormayacağım. İki kelimeyle kendinizi ortaya koyduğunuz bu noktada önemli değilsiniz.
  • Furkan Pullu Hdp masum bir siyasi parti aslında ama Türk halkı faşist olduğu için masum insanlari cezalandırıyor değil mi? Komiksiniz ya gerçekten komiksiniz. Insanların Hdp binalarina saldırmaları gayet doğal. Pkk ya ulasamiyor insanlar ancak Hdp ulaşılabilir. Hdp’ye destek veren herkesin Allah belasını versin diyor ve ayrılıyorum. Ayrıca Atatürkçü’yum ben ama Hdp’ye oy attım vik vik diyen varsa idiottur?, gerizekalidir. Açık ve net.
   • Hüseyin Kaya

    Yanıt yaz…
     
  • Hüseyin Kaya Ayrılmak durumundayım Arzu hanım ve saz ekibine sesleniyorum her zaman buradayım beklerim. Yurt içi yurt dışı saygılar efendim..
  • Hüseyin Kaya

   Yorum yaz…

    

   • Arzu Arınel Furkan Pullu hiç bir yere ayrılma ve bu yazdıklarını bi daha oku. Sana kızamıyorum ama sen sonra kendine kızarsın biliyorum, görüşün ne olur a olsun bu uslup senin değil.
    • Hüseyin Kaya

     Yanıt yaz…
      
   • Hüseyin Kaya

    Yorum yaz…
     

 

Etiketler:
manset
 • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

E-Posta : medyatimsah@gmail.com Tel : 0224 246 246 0 Adres : Yeni Karaman Mh. 18. Dere Sk. No:39 Osmangazi/BURSA