Yenişehir Yolları Yenileniyor

Paylaş
 

Bursa’nın Yenişehir ilçesinde, 140 kilometrelik alanda yapılan alt yapı çalışmalarında sona yaklaşılırken, kazılan yollar asfaltlanıyor.
Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik, ilçemizin tamamını kapsayan 140 kilometrelik alanın 115 kilometresinde alt yapı ve arıtma, 25 kilometrelik alanda ise yağmur suyu şebeke hattı yenileme çalışmaları yapıldığını söyledi. Çelik, “115 kilometrelik alt yapı ve arıtma çalışmaları sona erdi. Şu anda arıtma tesislerimiz çalışıyor. İlçemizin farklı yerlerinde yapımı devam eden 25 kilometrelik alanda yağmur suyu şebeke hatlarının yenilenme çalışmaları ise sürüyor” dedi.
“2 MİLYON LİRALIK ASFALT DÖKTÜK”
Başkan Çelik, “İlçemizde kanalizasyon çalışmaları devam ederken ikinci defa kazı olmaması için çok sıkıntı olan bölgelerde yağmur suyu giderlerinin yapımına başlandı. Kanalizasyon ve yağmur suyu hatları tamamlanan sokaklarda asfalt çalışmaları devam ediyor. Şu ana kadar 14 bin ton asfalt kullanılarak 35 cadde ve sokakta yama ve kaplama yapıldı. Asfalt çalışmalarının toplam yatırım maliyeti 2 milyon lira. Büyükşehir Belediyesi ve BUSKİ’nin destekleri ile verdiğim rakamların daha çok üstünde çalışmalarımız olacak. Bunun yanında ilçe merkezi dışında 61 mahallemizde de alt yapı, asfaltlama ve parke taşı çalışmalarımız sürüyor. Bu çalışmalar bittiğinde pırıl pırıl bir ilçeye sahip olacağız” dedi.

Etiketler:
surmanset
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

E-Posta : medyatimsah@gmail.com Tel : 0224 246 246 0 Adres : Yeni Karaman Mh. 18. Dere Sk. No:39 Osmangazi/BURSA