Kahraman babalara son bakış

Paylaş
 

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde terör örgütü PKK’ya yönelik sürdürülen operasyonlarda önceki gün çıkan çatışmada şehit olan Komiser Yardımcısı Zekeriya Bilgen, Piyade Yüzbaşı Yiğitcan Çiğa, Mersin’de binlerce kişinin katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı. Törende şehitlerin çocukları babalarına veda ederken, binlerce vatandaş gözyaşı döktü.

ŞEHİDİN 4 EVLADINDAN BABAYA VEDA 

Sur’da şehit olan Komiser Yardımcısı Zekeriya Bilgen, Balıkesir’in Susurluk ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı. Şehidin 4 evladı babalarına son kez veda ederken, binlerce vatandaş gözyaşı döktü.
Diyarbakır’ın Sur ilçesinde terör örgütüne yönelik operasyonlarda şehit düşen özel harekat polisi Zekeriya

Bilgen (43), Balıkesir’in Susurluk ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı. Binlerce vatandaş şehit polis için gözyaşı dökerken, Bilgen’in 4 çocuğu ise babalarına son kez veda etti. Komiser Yardımcısı Zekeriya Bilgen, son yolculuğuna hüzünle uğurlandı. Şehidin eşi Meral Dilek Bilgen, çocukları Yunus Emre, Enes, Esra ve Esma, şehidin annesi Nuriye ve babası Yusuf taziyeleri kabul etti.

Susurluk Devlet Hastanesi’nden alınan şehidin na’şı önce baba ocağına getirildi. Gözyaşlarının sel olduğu anlarda, binlerce Susurluklu şehit polise haklarını helal etti. Ardından cenaze omuzlarda taşınarak Susurluk Merkez Camii’ne getirildi. Cenazeye Balıkesir Valisi Mustafa Yaman, Garnizon Komutanı Mehmet Akyürek, İl Emniyet Müdürü Feridun Boz, milletvekilleri ve siyasi parti temsilcileri ile binlerce vatandaş katıldı. Kılınan cenaze namazının ardından şehidin cenazesi ilçe kabristanına defnedildi.

BABASINI TANIMADAN ŞEHİT OLDU 

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde terör örgütü PKK’ya yönelik sürdürülen operasyonlarda önceki gün çıkan çatışmada şehit olan Piyade Yüzbaşı Yiğitcan Çiğa, Mersin’de binlerce kişinin katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Şehit Yüzbaşı Yiğitcan Çiğa için bugün merkez Yenişehir ilçesindeki Muğdat Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Mersinliler, şehidini uğurlamak için erken saatlerden itibaren camiye akın etti. Şehit Çiğa’nın cenazesi, binlerce kişinin toplandığı camiye cuma namazı öncesinde getirildi. Cenaze aracından askerlerin omzunda camiye taşınan cenazeyi, binlerce kişi, ellerinde Türk bayrakları ve ‘Şehitler ölmez, vatan bölünmez’ sloganlarıyla karşıladı.

Cenaze törenine, başta şehidin annesi Ayla, babası Yaşar, kız kardeşi Anacan Çiğa ile kucağında 2 aylık kızı Ahsen ile eşi Nadiye Çiğa olmak üzere Mersin Valisi Özdemir Çakacak, Adana 6. Mekanize Piyade Tümeni Komutanı Tümgeneral Şükrü Erbaş, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Nejat Atilla Demirhan, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Özgür Sanal, milletvekilleri, protokol üyeleri, askeri erkan ve binlerce vatandaş katıldı.

Şehit Yiğitcan Çiğa’nın tabutunun yan tarafına oturtulan aileye, askeri ve sağlık görevlileri tarafından sürekli destek verilirken, Mersin Valisi Çakacak da baba Yaşar Çiğa’nın yanına giderek ailenin acısını paylaştı. Şehidin eşi Nadiye Çiğa, kucağında minik kızıyla eşinin Türk Bayrağı’na sarılı tabutuna bakarak sürekli gözyaşı dökerken, sağlık görevlileri de sık sık anne Ayla Çiğa’nın tansiyonunu ölçtü. Kız kardeşi Anacan Çiğa’nın zaman zaman acıya dayanamayarak feryat etmesi ise yürekleri dağladı.

Şehit için Cuma namazının ardından Mersin İl Müftüsü Ali Melek tarafından cenaze namazı kıldırıldı. Yüzbaşı Çiğa’nın cenazesi, daha sonra askerler tarafından omza alınarak top arabasına taşındı. Burada tabutun başına gelen anne Ayla Çiğa, oğlunu son yolculuğuna tabutunu öperek uğurladı. Askeri görevliler, kız kardeşini ise tabuttan güçlükle ayırdı. Kalabalığın bir süre tabutun arkasından yürüdüğü törende, Mersinliler de gözyaşlarıyla şehidini uğurladı. Şehit Yüzbaşı Çiğa’nın cenazesi daha sonra cenaze aracına konularak, toprağa verilmek üzere Mersin Şehir Mezarlığı içindeki şehitliğe götürüldü.

Bu sırada konuşan anne Çiğa, “Çok lafım var ama demeyeceğim. Sadece askere, polise sahip çıkın. Başka bir şey demeyeceğim. Allah yukarıda. Sadece tek isteğim, dileğim, devlet askerine, polisine sahip çıksın. Yine bir oğlum olsa bir daha asker yaparım. Ne mutlu bana. Türkiye’den, Mersin’den, herkesten Allah razı olsun, şu çocuğumu şu mertebeye taşıdı ama oğlum bunu hak etmedi. Sevindirmiyorum kimseyi. O benim ilk oğlumdu, o benim gözbebeğimdi. 20 günlük bebeğini bıraktı. Türkiye, askerine, polisine sahip çıksın. Herkes yataklarında rahat uyuyorsa, bunların sayesinde yatıyoruz yataklarımızda” dedi.

Etiketler:
manset
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

E-Posta : medyatimsah@gmail.com Tel : 0224 246 246 0 Adres : Yeni Karaman Mh. 18. Dere Sk. No:39 Osmangazi/BURSA