Dürdane’de Yılların Çilesi Kavşakla Bitiyor

Paylaş
 

Gemlik kara yolu üzerinde en sıkıntılı bölgelerden biri olan Dürdane, Selçukgazi, Karabalçık ve Seçköy’ün ana yola bağlandığı noktaya kavşak yapacak.
Büyükşehir Belediyesi, il merkezinin yanı sıra ana yollarda da trafik meselesine köklü çözümler getiriyor. İstanbul Caddesi Beşyol mevkiine yapılacak kavşak projesinde ihale aşaması devam ederken, Bursa – Gemlik kara yolunun en kritik noktalarından biri olan Dürdane rampasında da trafiğe nefes aldıracak kavşak projesi için düğmeye basıldı. Dürdane, Selçukgazi, Karabalçık ve Seçköy’ün ana yola çıkış noktası olan ve geçmişte çok sayıda trafik kazanın yaşandığı bölge için kavşak projesi hazırlanıyor. Karayolları’nın sorumluluk sahasında bulunan bölgede sorunun bir an çözümü için devreye giren Büyükşehir Belediyesi, Karayolları ile birlikte proje çalışmalarına başladı. Hazırlanacak projenin Karayolları tarafından da onaylanması halinde inşaata hemen başlanacak.
Beraberindeki Genel Sekreter Yardımcısı Fehmi Ökten ile birlikte kavşağın yapılacağı Dürdane rampasında incelemelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, özellikle tarlalarına ulaşmak için ana yolu kullanmak zorunda bölge çiftçinin yıllardır talep ettiği bu sorunu kısa sürede çözüme kavuşturmak istediklerini söyledi. Ana yol üzerinde trafiğin seri aktığını, bu nedenle traktörlerle karşıdan karşıya geçmenin büyük bir risk oluşturduğunu ifade eden Başkan Altepe, “Bu bölgede de geçişte sık sık kazalar yaşanıyordu. Dürdane, Selçukgazi, Karabalçık ve Seçköy Mahalleri bu yolu yoğun olarak kullanıyor. Artık ana yollarda sola dönüşler zor. Bu noktada trafik hızlı akıyor. Bu sorunu çözmek için Karayolları ile işbirliği halinde çalışmalara başladık. Çünkü bölge Karayolları’nın sorumluluğunda. Hazırlayacağımız projeye Karayolları’ndan da onay alıp, ihaleye çıkacağız. Üst geçitle yolu karşıya geçirip, içeride bir kavşakla dönüşleri sağlamış olacağız. Burada da BUTTİM’dekine benzer bir kavşak çalışması yapmayı hedefliyoruz. Şimdiden hayırlı olsun” dedi.

Etiketler:
surmanset
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

E-Posta : medyatimsah@gmail.com Tel : 0224 246 246 0 Adres : Yeni Karaman Mh. 18. Dere Sk. No:39 Osmangazi/BURSA