Meteorolojiden yoğun kar uyarısı

Paylaş
 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmaranın doğusu ve Batı Karadenizde kuvvetli kar uyarısında bulundu. Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmaranın doğusu ve Batı Karadenizde görülecek yağmur şeklindeki yağışların gece saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve kar yağışına dönüşeceği . Kuvvetli kar yağışlarıyla birlikte rüzgarın da kuzey yönlerden kuvvetli esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek ulaşımda aksamalar, tipi, buzlanma ve don gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. denildi.

 

Yapılan son değerlendirmelere göre; İstanbulun çok bulutlu, aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur, öğleden sonra yükseklerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde görülecek olan yağışların; öğle ve akşam saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan diğer açıklama ise şöyle:

Doğu Karadenizde rüzgarın Cumartesi günü (06.02.2016) akşam saatlerinden itibaren hızını artırarak batı ve kuzeybatı yönlerden 6 ila 8, yer yer 7 ila 9 (60 – 90 km/s) kuvvetinde kuvvetli fırtına şeklinde eseceği tahmin edilmektedir. Fırtınanın; Pazar günü (07.02.2016) akşam saatlerinden sonra etkisini kaybedeceği beklenmektedir.

Batı Akdenizde rüzgarın Cumartesi günü (06.02.2016)) öğle saatlerinden sonra hızını artırarak kuzey ve kuzeybatı yönlerden 7 ila 9 (60 – 90 km/s) kuvvetinde kuvvetli fırtına eseceği tahmin edilmektedir. Fırtınanın; Pazar günü (07.02.2016) günü öğle saatlerinden sonra etkisini kaybedeceği beklenmektedir.

  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

E-Posta : medyatimsah@gmail.com Tel : 0224 246 246 0 Adres : Yeni Karaman Mh. 18. Dere Sk. No:39 Osmangazi/BURSA