‘Türk Halkı Bayırbucak’ta aktif olunmasını istiyor’

Paylaş
 

Optimar’ın yaptığı anket sonucunda yüzde 56,5 oranındaki çoğunluk, Rusya’ya karşı ‘Diplomatik yollara başvurarak, uluslararası kurumlar harekete geçirilmelidir’ dedi.

Araştırma şirketi Optimar’ın, ‘Türk Halkı Bayırbucak Türkmenleri ile İlgili Ne Düşünüyor?’ başlıklı araştırması sonuçlandı. Türkiye geneli 26 ilde 2000 kişi ile yapılan araştırmada ankete katılanların yüzde 56,5’i Rusya’ya karşı ‘Diplomatik yollara başvurarak, uluslararası kurumaları harekete geçirmelidir’ dedi. Yüzde 34,1 oranında ‘Bölgeye askeri müdahalede bulunarak Türkmenler koruma altına alınmalıdır’ cevabı alınırken yüzde 5,4’lük kısım ise ”ÖSO, ile birlikte hareket ederek bölgede istikrar sağlanmalıdır’ cevabı verdi.

Optimar Araştırma Başkanı Hilmi Daşdemir yaptığı açıklamada ”Türk Milleti bu araştırmada da görüldüğü gibi Bayırbucak Türkmenlerine karşı hem diplomatik yollarla hem de askeri müdahale de dahil olmak üzere bölgede aktif rol alması gerektiğini düşünüyor. Diplomasi birinci seçenek olmakla birlikte askeri müdahale seçeneği de ciddi anlamda Türk Milleti tarafından isteniyor.” dedi.

Etiketler:
manset
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

E-Posta : medyatimsah@gmail.com Tel : 0224 246 246 0 Adres : Yeni Karaman Mh. 18. Dere Sk. No:39 Osmangazi/BURSA