Giriş çıkışlar tutuldu

Paylaş
 

Güneydoğu’da terör örgütü PKK’ya karşı yürütülen operasyonlar devam ederken Van’da operasyon başladı. Şehrin giriş çıkışları tutuldu.

Van’da terör örgütü PKK’ya yönelik düzenlenen operasyonda çok sayıda mühimmat, silah ve bomba ele geçirildi. Saldırı düzenleneceği bilgisi üzerine harekete geçen polis, kentin giriş ve çıkışları tuttu.

SÜRÜCÜ KAÇTI

PKK’lı teröristlerin kentte saldırı ve eylem hazırlığı yaptığı yönünde ihbar alan Van Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kentin giriş ve çıkışlarında yoğun güvenlik önlemi aldı. Önlemler çerçevesinde Van-Hakkari karayolu üzerinde denetim yapan polisleri gören bir araç sürücüsü kaçmaya başladı.

OPERASYON BAŞLATILDI

Bunun üzerine polis de aracı takip etmeye başladı. Kovalamaca sırasında sürücü karanlıktan yararlanarak kaçtı. Aracın bulunması için bölgede Özel Harekat polislerinin de katıldığı kapsamlı operasyon başlatıldı.

MÜHİMMAT BULUNDU

Operasyon kapsamında kırsal kesimde arama yapan ekipler, araziye saklanmış, 5 Kalaşnikof, 1 roketatar, 7 anti tank roket mühimmatı, 32 el bombası gövdesi, 50 elektrikli kapsül, 30 el bombası tapası, 14 roket sevk fişeği, 10 dolu Kalaşnikof şarjörü, 16 Kalaşnikof şarjörü, 4 kilo 130 gram TNT, 860 gram A4 patlayıcı, 879 biksi mermisi, 150 M16 mermisi ve 676 Kalaşnikof mermisi ele geçirildi. Kaçan şüpheli veya şüphelilerin yakalanması için de çalışma sürdürülüyor.

  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

E-Posta : medyatimsah@gmail.com Tel : 0224 246 246 0 Adres : Yeni Karaman Mh. 18. Dere Sk. No:39 Osmangazi/BURSA