Yenişehir’in batısına bölünmüş yol

Paylaş
 

Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan ve 5 köyü birbirine bağlamasının yanında İnegöl Sanayi Bölgesi’nden çıkan ağır tonajlı araçların transit geçişine imkan tanıyan bölünmüş yol tamamlanma aşamasına geldi.
Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik’le birlikte Yolören, Çeltikçi, Çardak, Karasıl ve Ayaz köylerini birbirine bağlayan, İnegöl’ün Sungurpaşa Köyü’ne uzanan kara yolunda incelemelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bütünşehir uygulamaları kapsamında tüm ilçelerin öncelikli bölgelerinin birer birer sıcak asfalta kavuştuğunu söyledi.
Başkan Altepe, Bursa’nın güzide ilçelerinden Yenişehir’de asfaltlama çalışmalarının artarak devam ettiğini ifade etti. İlk olarak şehir merkezindeki bölgelere yoğunlaştıklarını, daha sonra kırsal alanda çalışmalara başladıklarını kaydeden Başkan Altepe, “Alt yapı çalışmaları tamamlanan her yerde sıcak asfalt çalışması gerçekleştiriyoruz. Uzun yıllar zarar görmeyecek şekilde, kullanışlı bir uygulama yapıyoruz” dedi.
“YENİŞEHİR İÇİN BİR HAYAL DAHA GERÇEKLEŞMİŞ OLUYOR”
Başkan Altepe, Yenişehir’in batısına hitap eden ve İnegöl’e kadar uzanan bölünmüş yolun tamamlanma aşamasına geldiğini kaydetti. İlçenin meyve ve sebze ambarı konumundaki bölgenin ulaşım anlamında büyük rahatlama yaşamasına neden olacak çalışmada sıcak asfaltın döküldüğünü vurgulayan Başkan Altepe, “Burada da gidiş ve geliş çift yönlü, çiftçilerin ihtiyacını karşılayacak bir çalışma gerçekleştirdik. Yenişehir için bir hayal daha Büyükşehir’le gerçekleşmiş oluyor. Bölgeye, insanımıza hayırlı olsun” diye konuştu.
ÇELİK’TEN ALTEPE’YE TEŞEKKÜR
Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik ise ilçelerine yapılan nitelikli yol nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür etti. Şehirlerarası birçok bölgede bulunmayan stabilize kara yolunun Bütünşehir uygulamaları kapsamında Yenişehir’e yapıldığını kaydeden Çelik, “Daha önce bu yolla ilgili çektiğimiz sıkıntılar had safhada idi. Bu nitelikte bir yolun mahallelerimize yapılması, gerçekten çok önemli. Başta Başkan Altepe olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

E-Posta : medyatimsah@gmail.com Tel : 0224 246 246 0 Adres : Yeni Karaman Mh. 18. Dere Sk. No:39 Osmangazi/BURSA