‘Geleceğin Sineması’na başvurular başladı

Paylaş
 

Türkiye Sinema ve Audiovisuel Vakfı (TÜRSAK) tarafından düzenlenen “13. Geleceğin Sineması”na kısa film başvurular başladı.

TÜRSAK tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığının himayesinde ve Beyoğlu Belediyesinin katkılarıyla sinema öğrencilerinin kısa film projelerini desteklemek amacıyla düzenlenen etkinliğin teması “Kısa Kısa Beyoğlu” olarak belirlendi.

Bu seneden itibaren her sene farklı bir temayla düzenlenecek yarışmanın ön jürisinde Muzaffer Hiçdurmaz, İlker Canikligil, Doğa Can Anafarta, Adnan Ekinci, Ali Tanrıverdi ve Alper Çağlayan yer alacak. Yarışmanın ana jürisinde Burçak Evren, Sevinç Baloğlu, Semir Aslanyürek, Hilmi Etikan, Timur Savcı, Gökhan Mutlay, Selçuk Yavuzkanat, Ahu Türkpençe, Cem Altınsaray ve Hatice Aslan bulunacak.

Yarışmada ön jüri tarafından yapılan değerlendirme sonucunda seçilen 20 senaryoya, para ödülünün yanı sıra Fono Film’den kurgu, Linka’dan kamera desteği sağlanacak. Belli bir süre sınırı içinde çekimleri tamamlanarak ana jürinin değerlendirmesine sunulacak kısa filmlerden ilk üçü para ödülüne hak kazanacak.

Başvurular 1 Haziran’da sona erecek

Kazananlara ödülleri ve plaketleri, sanatçıların ve basının katılımıyla gerçekleştirilecek ödül töreninde takdim edilecek.

Yarışma “geleceginsineması.tursak.org.tr” internet sitesi üzerinden başvurulabilecek.

Devlete bağlı sinema ve iletişim okullarında okuyan öğrencilerin katılabileceği yarışmanın başvuruları, 1 Haziran’da sona erecek. AA

  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

E-Posta : medyatimsah@gmail.com Tel : 0224 246 246 0 Adres : Yeni Karaman Mh. 18. Dere Sk. No:39 Osmangazi/BURSA