Terim: EURO 2016’da final oynamak istiyorum

Paylaş
 

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, verdiği bir röportajda EURO 2016’da önemli bir derece elde edeceklerini belirterek “Almanya ile final oynamak istiyorum.” dedi.

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Alman Kicker Dergisi’ne verdiği röportajda önemli mesajlar verdi. ‘EURO 2016’da Almanya ile final oynamak isterim’ diyen Terim, kadroda sürpriz olabileceğini de belirtti. İşte Terim’in öne çıkan açıklamaları:

“KOLAYCILIK OLUR”

“Türk futbolunu iyi tanımak gerekiyor. Türk futbolcularını anlamak ve onları disiplinle yaklaşmak gerekiyor. Onlara uygun bir sisteme adapte etmeniz gerekiyor. Bunun için de bir hisse ihtiyacınız var. Benim uzman bir ekibim var. Bu yüzden Türk futbolu sadece Fatih Terim demek kolaycılık olur.”

“ÜÇÜNCÜLÜK BANA YETERLİ GELMİYOR”

“İmparator bana takılan bir lakap. Bu lakabın üstümde yarattığı bir baskı var. Ama bana gurur da veriyor çünkü her zaman çok yoğun çalıştım. 2008 ile bugün arasında büyük farklar oluştu. Ben hocalık anlamında çok şey öğrendim bu süreçte. 2008’de elde ettiğimiz üçüncülük bana yeterli gelmiyor. Gelişimimizde bir sınır yok. Hala öğreniyoruz, öğreneceğiz.”

“ALMANYA İLE FİNAL OYNAMAK İSTERİM”

“2016 için beklentilerimiz yüksek ama imkanlarımız sınırsız değil. Ama yine de başarı istiyoruz, bunu hepimiz istiyoruz. Çok çalışacağız ve takım halinde iyi işlersek hiç bir şey imkansız değil. Ben gerçekçi biriyim, hayalci biri değilim ve iyi bir derece alacağımıza inanıyorum. Almanya ile finalde oynamak isterim.”

“ARDA BİZİM YILDIZIMIZ”

“Arda bizim yıldızımız. Başarılarıyla ilgili konuşmaya gerek yok. Ama tek yıldızımızın Arda olduğunu söylemek de yanlış olur. Bir çok güçlü oyuncumuz var. Takımdaki yetenekli isimler kendilerini önümüzdeki yıllarda ispatlayacak.”

“BUNDESLIGA BİZİM SERVETİMİZ”

“Bundesliga bizim servetimiz. Süper Lig’den farklı bir kültüre sahip. Oradaki genç oyuncuların harika bir gelişimi var. Bu da bizim takımımızı farklı kılıyor. Birçok oyuncu radarımızda, hepsini izliyoruz. Elimizde sadece Almanya’dan değil, İsviçre, Avusturya, Hollanda ve Fransa’dan da oyuncuların listeleri var. Kadroda bir sürpriz olabilir.”

AYTAÇ SULU KONUSU

“Aytaç Sulu da gündemde ama henüz bir karar vermedik. Her oyuncuyu izliyoruz. Nuri Şahin uzun süre oynamadı, onun çok iyi bir karakteri var, çok severim ve çok yetenekli ama onunla ilgili de henüz karar vermedim. Avrupa Şampiyonası’ndan sonra Avrupa mı? Neden olmasın? Ama önce Milli Takım’la başarılı olmak istiyorum.”

  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

E-Posta : medyatimsah@gmail.com Tel : 0224 246 246 0 Adres : Yeni Karaman Mh. 18. Dere Sk. No:39 Osmangazi/BURSA