AİBÜ eski Rektör Yardımcısı Usulsüz dinlemede ifade verdi

Paylaş
 

Usulsüz dinlemede eski Rektör ifade verdi

Ankara merkezli 6 ilde gerçekleştirilen usulsüz dinlemelere ilişkin “paralel yapı” operasyonu kapsamında 24 Şubat 2015 tarihinde gözaltına alınan eski Bolu Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürü Ufuktan Yiğit, komiser Levent Şahin ve polis memuru Bekir Mutlu’nun yargılandığı davada hakkında usulsüz dinleme yaptıkları iddia edilen Abant İzzet Baysal Üniversitesi eski rektör yardımcısı A.A.G ifade verdi.

Usulsüz dinlemede eski Rektör ifade verdi

Bolu Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürü Ufuktan Yiğit, komiser Levent Şahin ve polis memuru Bekir Mutlu, Abant İzzet Baysal Üniversitesi rektör yardımcısı olan A.A.G.’yi usulsüz olarak dinledikleri gerekçesiyle Ankara merkezli 6 ilde gerçekleştirilen usulsüz dinlemelere ilişkin “paralel yapı” operasyonu kapsamında 24 Şubat 2015 tarihinde gözaltına alınmışlardı. Haklarında da “kamu görevlisinin resmi belgede sahteciliği”, “haberleşmenin gizliliğini ihlal”, “özel hayatın gizliliğini ihlal” ve “iftira” suçlarını işledikleri gerekçesiyle dava açılmıştı. Haklarında açılan bu suçlarla ilgili Bolu Ağır Ceza Mahkemesinde devam eden davada hakkında usulsüz dinleme yaptıkları iddia edilen Abant İzzet Baysal Üniversitesi eski rektör yardımcısı A.A.G ifade verdi.

“BEN SON DERECE VATANSEVER BİR İNSANIM”

Abant İzzet Baysal Üniversitesi eski rektör yardımcısı A.A.G ifadesinde şunları söyledi; “ Bana attıkları iftiraları kesinlikle kabul etmiyorum Benim sol örgütlerle hiçbir alakam yoktur. Sadece Rektör Yardımcısı olduğum dönemde Sağlık Kültür Spor Daire Başkanlığı bana bağlı olduğu için buna bağlı olarak Öğrenci topluluklarıyla ilgileniyordum. Ufuktan Müdürle de Üniversitede yaşanan öğrenci olaylarından dolayı uzaktan tanışıyorduk. Ufuktan müdürle de herhangi bir problemim yoktur. Rektör yardımcılık görevimin son döneminde Ufuktan Müdür bir gün ben Rektörlükten çıkarken, bana elindeki dosyaları sallayarak sana göstereceğim hoca dedi. Bana neden böyle bir şey söylediğini bilmiyorum” diye ifade verdi. Bunun üzerine Mahkeme heyeti A.A.G.’ye, B.K.’yı nereden tanıdığını sordu. A.A.G.’de bunun üzerine; “ B.K benim eski eşimin en yakın arkadaşıydı. Sürekli bizim eve gelip giderdi. B.K. bildiğim kadarıyla Ufuktan Müdürü Malatya’da görev yaptığı dönemden beri tanıyormuş. O yüzden de bana sürekli Ufuktan Müdürün çok iyi biri olduğunu ve kendisiyle tanışmamı söyleyip duruyordu. Ama aralarındaki ilişkinin ne boyutta olduğunu bilmiyorum. B.K ile aramızda herhangi bir problem yoktu. Sadece eski eşimle boşanma süreci yaşadığım sıralarda bir kere kavga etmişti. Çünkü B.K sürekli bizim evdeydi ve eski eşimle yaşadığım boşanma sürecine sürekli müdahale ediyordu. Ben de bu yüzden B.K.’ya bizi yalnız bırakmasını bu işleri sadece karı ve kocanın kendi arasında çözebileceğini söyledim” dedi.

“REKTÖR TARAFINDAN İSTİFAYA DAVET EDİLDİK”

A.A.G. ifadesinin devamında rektör tarafından istifaya davet edildiğini söyleyerek şunları açıkladı; “Rektör yardımcılık görevimin son döneminde Ufuktan Müdür’ün ben rektörlükten çıkarken bana elindeki dosyaları sallayarak sana göstereceğim hoca dedikten 3-4 gün sonra Rektör bey beni yanına çağırdı ve odasındaki tadilattan dolayı benim odama gelerek elinde benim özel hayatımla ilgili dosyalar olduğunu söyleyerek benim istifa etmemi istedi. Bende o zamanlarda eşimden boşanmıştım ve rektör bey’e benim özel hayatım kendimi ilgilendirir, sizi ilgilendirmez dedim. Rektör beyin ısrarları üzerine ve Devlet çalışmalarının sekteye uğramaması için bende istifa ettim” dedim. A.A.G. ifadesinin ardından mahkeme heyetine, Bolu Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürü Ufuktan Yiğit, komiser Levent Şahin ve polis memuru Bekir Mutlu’dan şikayetçi olduğunu ve davaya katılmak istediğini söyledi. Sanıkların Avukatı ise davaya ilişkin yeni tanıkların olduğunu belirterek mahkeme heyetinden süre talep etti. Bunun üzerine mahkeme heyeti davayı 28 Haziran 2016 tarihine erteledi. (BOLU OLAY)

  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

E-Posta : medyatimsah@gmail.com Tel : 0224 246 246 0 Adres : Yeni Karaman Mh. 18. Dere Sk. No:39 Osmangazi/BURSA