Gemlik’te Ramazan pideleri denetimi sürüyor

Paylaş
 

Gemlik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin gıda ürünleri satan iş yerlerinin yanı sıra fırınlara yönelik sıkı denetimleri devam ediyor.
İlçe ve tüm mahallelerinde bulunan fırınlara yönelik eş zamanlı yapılan denetimlerde, ekmek ve ramazan pideleri kontrolden geçirildi. Ramazan ayı boyunca süren denetimlerin, bayrama kadar devam edeceği açıklandı. İşyerindeki hijyen koşulları başta olmak üzere, etiket, gramaj, resmi evraklar ve genel temizlik konusunda yapılan denetimlerde fırınların geneli geçer not aldı. Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz’ın direktifleri ile yapılan denetimleri Zabıta Müdürü Erol Bütün yönetti. Gramaj, genel temizlik kuralları ve etiket konusunda noksanı bulunan fırın ve gıda üretimi ve satışı yapan iş yerleri uyarılırken, denetimlerin devam edeceği vurgulandı.
KURUMSAL MARKETLERE SAAT 23.00 UYARISI
Öte yandan ekipler, kurumsal marketlere yönelik denetimler de gerçekleştirdi. Gemlik’in yanı sıra sahil bölgelerinde de denetimleri sıklaştıran ekipler, kurumsal marketlerin encümen kararı uyarınca alınan kapanış saati olan 23.00’e dikkat çekerek, uyarılarını yapıyorlar. Haksız rekabetin önüne geçilmesi sebebiyle yapılan uygulamalarda, saat 23.00’te kapatmayan firmalara ceza kesiliyor. Gemlik Belediyesi Zabıta Müdürü Erol Bütün, encümen kararının uygulanmasının sıkı bir takipçisi olduklarını ifade ederek, firmaları da bu karara uyma konusunda hassas olmaya davet etti. Erol Bütün, denetimlerin yaz boyunca periyodik olarak devam edeceğini sözlerine ekledi.

  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

E-Posta : medyatimsah@gmail.com Tel : 0224 246 246 0 Adres : Yeni Karaman Mh. 18. Dere Sk. No:39 Osmangazi/BURSA