İnternet ücretsiz olacak!

Paylaş
 

Avrupa Birliği başlattığı 5G Projesi kapsamında kıta bünyesindeki internette pek çok değişiklik yapmayı planlıyor. Bu yeniliklerden bir tanesini ücretsiz internet oluşturacak.

Avrupa Birliği daha önceki süreçte açıkladığı projelerle, dijital alandaki girişimleri hızlandıracağının sinyallerini vermişti.

Kıta genelindeki iletişim kalitesinin arttırılmasına yönelik olarak gündeme gelen projelerin, 5G ve internet odaklı politikalardan oluşacağı belirtiliyordu.

Avrupa Birliği Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker şimdiki süreçte Avrupa’daki internet kullanımındaki yenilikler ve 5G projesinin gidişatı hakkında açıklamalarda bulundu.

Engadget’ta yer alan habere göre yapılan açıklamalarda ilk olarak değinilen konu kıtadaki 5G kullanımı sürecine ilişkin oldu.

GİGABİT SINIFI VERİ ALIŞVERİŞİ

2025 yılına kadar Avrupa Birliği’ne üye ülkelerin 5G mobil ağlarının tamamen bağlanmasının amaçlandığı belirtilen açıklamada, gigabit sınıfı veri alışverişlerinin söz konusu olacağı ifade edildi.

AB GİRİŞİMLERİNİ SÜRDÜRECEK

Avrupa Birliği ülkeleri arasındaki serbest dolaşım hakkının son zamanlarda rafa kalkmasına rağmen, dolaşım ücretlerini ortadan kaldırmak amacında olan Avrupa Birliği, bu konudaki girişimlerini de sürdürecek.

  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

E-Posta : medyatimsah@gmail.com Tel : 0224 246 246 0 Adres : Yeni Karaman Mh. 18. Dere Sk. No:39 Osmangazi/BURSA