Eroğlu: “Uludağ Bursalıların”

Paylaş
 

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, 14 tesisin temelini attığı Bursa ziyaretinde Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile bir araya geldi.
Başkan Altepe, Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarıyla Bursa’nın değerine değer kattığını belirterek, “Bursa’da son 12 yılda büyük değişiklik oldu. Yerli üretimden tarihi yapıların restorasyonuna ve kırsal kalkınmaya kadar her alanda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bursa olarak yurtdışına ürün ihracatı bile yaptık. Vatandaşlar her türlü sıkıntılarını bize bildiriyorlar. Bizler de milletin yüzünü güldürmek için çalışıyoruz” dedi. Kentin tüm ihtiyaçlarının giderilmesini hedeflediklerini anlatan Altepe, Bursa’nın Uludağ’a büyük önem verdiğini de sözlerine ekledi.
“Uludağ Bursalıların”
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Bursa’ya yeni müjdelerle geldiklerini söyledi. Bursa’da birbirinden güzel adımlar attıklarını belirten Eroğlu, “2016 yılı ‘Çınar Yılı’ henüz bitmeden Bursa’ya bir ‘Çınar Vadisi’ kazandıralım. Aynı zamanda 2017 yılı için ‘Erguvan Vadisi’ ve bir de ‘Ihlamur Vadisi’ olacak şekilde Bursa’da uygun yerlere bu 3 vadiyi kazandıralım istiyoruz” dedi.
Bakan Eroğlu, Bursa’nın Uludağ’ı önemsediğini bildiğini söyleyerek, “Uludağ için ne istiyorsanız yapın, Uludağ Bursalıların… Uludağ Ankara’ya gelemiyorsa, Uludağ’a biz geliriz. 4-5-6 Mart 2017 tarihlerinde Uludağ’ın vizyonu ve turizmiyle ilgili ‘Hedef 4 Mevsim Uludağ’ çalıştayı gerçekleştirelim. Dünyanın turizm merkezi Uludağ” diye konuştu.
Recep Altepe, Veysel Eroğlu’na el yapımı kılıç ve Yeşil Türbe çinisi hediye etti. Bakan Eroğlu da ziyaretin ardından Bursa Büyükşehir Belediyesi şeref defterini imzaladı.

  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

E-Posta : medyatimsah@gmail.com Tel : 0224 246 246 0 Adres : Yeni Karaman Mh. 18. Dere Sk. No:39 Osmangazi/BURSA