Caddelerde kayak yaptılar

Paylaş
 

Kars’ın Sarıkamış ilçesinde kar yağışının ardından çocuklar, caddelerde kayak yapmanın keyfini çıkardı.

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, Doğu Anadolu Bölgesi genelinde, havanın parçalı çok bulutlu ve hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklıklarının 1 ila 3 derece düşmesi, rüzgarın güney ve güneybatı yönlerden hafif, zaman zaman orta kuvvette eseceği öngörülüyor.

Bölgede gece en düşük hava sıcaklığı Tunceli’de 1, Erzincan ve Iğdır’da sıfır, diğer illerde sıfırın altında olmak üzere Ağrı’da 4, Erzurum’da 5, Kars’ta 6, Ardahan’da ise 7 derece olarak kaydedildi.

Günün en yüksek sıcaklıklarının Iğdır’da 7, Tunceli’de 5, Erzincan’da 4, Ağrı’da 3, Erzurum’da 2, Kars’ta 1, Ardahan’da sıfır derece olması bekleniyor.

Kar kalınlıkları Ardahan’da 16, Ağrı’da 10, Erzurum’da 9, Kars ve Erzincan’da 3 santimetre olarak ölçüldü.

Yetkililer, sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı başta sürücüler olmak üzere vatandaşları dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyardı.

Caddede kayak keyfi

Türkiye’nin önemli kış turizm merkezleri arasında yer alan Kars’ın Sarıkamış ilçesinde kar yağışının ardından, ilçe merkezindeki caddeler adeta kayak pisti haline geldi.

Kayak Merkezinde sezonun açılmaması üzerine çocuklar, caddelerde kayak yapmanın keyfini yaşadı. AA

  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

E-Posta : medyatimsah@gmail.com Tel : 0224 246 246 0 Adres : Yeni Karaman Mh. 18. Dere Sk. No:39 Osmangazi/BURSA