Stockholm saldırısında ikinci tutuklama

Paylaş
 

İsveç’in başkenti Stockholm’de cuma günü gerçekleşen kamyonlu terör saldırısında bir kişi daha tutuklandı. İsveç polisi dün bir kişiyi tutuklamış, bir kişiyi de gzöaltıan almıştı. Bugün tutuklanan kişinin gzöaltıa alınan zanlıyla aynı kişi olup olmadığı henüz belli değil. Polis sanıkların isimlerini açıklamadı.

Dün tutuklanan saldrıganın 39 yaşında Özbekistan uyruklu olduğu, 4 çocuk babası ve İsveç’te inşaat işlerinde çalıştığı belirlendi. İsmi henüz açıklanmayan saldırganın terör  örgütü IŞİD sempatizanı olduğu belirtiliyor.

Adamın Facebook sayfasında IŞİD propagandası yaptığı, 2013 yılında düzenlenen Boston Maratonu saldırısını sayfasında paylaştığı ortaya çıktı.

 

SIĞINMA TALEBİ REDDEDİLDİ

Saldrıganın 2014 yılınd aİsveç’e sığınma talebinde bulunduğu ancak İsveç’in bu telebi reddettiği ortaya çıktı.

Stockholm’deki kamyonlu terör saldırısında kullanılan kamyonun olay yerinden polis tarafından çekildiği anlar Reuters haber ajansı tarafından paylaşıldı. Kamyonun enkaza döndüğü görülüyor.

KAMYONDA PATLAYICI DOLU ÇANTA BULUNDU

Kamyonda bir çanta dolusu patlayıcı madde bulundu. Dünkü saldırıda kullanılan komyonda ele geçirilen patlayıcı dolu çanta bomba uzmanları tarafından etkisiz hale getirildi. Patlayıcıların el yapımı bomba olduğu belirtildi.

ÖLENLERİN KİMLİKLERİ BELLİ OLUYOR

Saldırıda hayatını kaybeden kişi sayısı dört. 15 de yaralı var. Dört  kişiden ikisinin İsveç, birini Belçika birininse İngiliz vatandaşı olduğu, en genç kurbanınsa 11 yaşında bir kız çocuğu olduğu belirlendi.

  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

E-Posta : medyatimsah@gmail.com Tel : 0224 246 246 0 Adres : Yeni Karaman Mh. 18. Dere Sk. No:39 Osmangazi/BURSA