Trump’a 10 bin İsrail polisiyle koruma

Paylaş
 

ABD Başkanı Donald Trump’ın gelecek hafta  gerçekleştireceği İsrail ziyareti sırasında 10 bin polis görev yapacak.

İsrail Emniyet Sözcüsü Micky Rosenfeld, 22 Mayıs’ta İsrail’e gelmesi beklenen Trump’ı korumak için 10 bin  polisin görevlendirildiğini söyledi. Rosenfeld, Trump’ın güvenliğini sağlamak  için Amerikan polisi ile koordineli bir hazırlık yürüttüklerini ifade etti.

İsrail’in Jerusalem Post gazetesinin haberine göre, havalimanından  helikopterle doğrudan Kudüs’e geçecek olan Trump’ın ziyaret edeceği yerler  arasında işgal altındaki Doğu Kudüs’ün surlarla çevrili Eski Şehir bölgesi de yer  alıyor. Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa ve Hristiyanlar için en  kutsal mekanlardan biri sayılan Kıyamet Kilisesi de bu bölgede bulunuyor.

İsrail’in Kanal 2 televizyonunun haberine göre de ABD Başkanı Trump’ın  900 kişiden oluşacak ekibini 70 araç taşıyacak.

MAHMUD ABBAS İLE DE GÖRÜŞECEK

Trump’ın İsrail ziyaretinin ardından işgal altındaki Batı Şeria’nın  Beytullahim kentine geçerek Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’la görüşmesi  bekleniyor. Trump’ın ziyaretindeki en önemli gündem maddesinin İsrail-Filistin  arasındaki barış görüşmesinin yeniden başlatılması olacağı belirtiliyor.

Trump başkan seçildikten sonraki ilk yurt dışı ziyaretini sırasıyla  Suudi Arabistan, İsrail ve Vatikan’a yapacağını açıklamıştı.

 

 

 

  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

E-Posta : medyatimsah@gmail.com Tel : 0224 246 246 0 Adres : Yeni Karaman Mh. 18. Dere Sk. No:39 Osmangazi/BURSA