Süper lig ‘te kalma mücadelesinde, mutlu son…

 

 

 

Süper lig ‘te kalma mücadelesinde, mutlu son…

Bursaspor 2003-2004 futbol sezonunda yaşadığı o olumsuz tabloyu yaşamamak için umutlarını ister istemez son maça bırakmıştı.

Bir yanda kümede kalma mücadelesi yapan Rizespor, diğer yanda 2 puan önde olan Bursaspor vardı.

Bursaspor, Rizespor’u düşünmekten çok, kendi işini kendisi yapması gerekiyordu. Onun için Adnan Örnek, bu takımın galip gelebilmesi için bir şok yaşaması gerekir dedi ve çok zor şartlar da olmasına rağmen, görevinden ayrıldı. Bu durum futbolcular, yöneticiler ve futbolun içinde olanlar açısından gerçekten büyük şoktu.

Ardından Mustafa Er Ateşten gömleği giydi ve kendini dipsiz bir kuyuya attı. Buna Bursa Antrenörlüğü’nün cesareti denir. 90 dakikalığına takımının başına geçen Mustafa Er ve ekibi, hafta boyunca yapılan çalışmalar ve psikolojik destekle takviye edilince, başarı ortaya çıktı.

Mağlup duruma düşmesine rağmen, psikolojik desteğin yanı sıra moral kondüsyonun da önemli olduğu maçta, yine sahneye ustalar çıktı. Önce Sercan Yıldırım’ın asisti ile beraberliği sağlayan Jorquera ve ardından çok önemli maçta görev verilen Bilal Kısa ustaca bir vuruşla topu Bogdan Stancu’yla buluşturmasının ardından, bu oyuncu topu Batalla’ya göndermesi ve Batalla’nın, yine usta bir vuruşla, Bursaspor’u galibiyete taşıyan golü, Trabzonspor filelerine göndermesiyle, Bursaspor’un galibiyetini ilan etti (1-2)

Galibiyet golünden sonra Bursaspor, tam anlamıyla alan savunması içinde topun direkt oynanmasını engelleyerek, rakibin yan pas yapmasına izin vermiştir. Savunmada hazırlık pasları yaparak Bursaspor’u dengesiz yakalamak isteyen Trabzonspor, yakaladığı pozisyonları cömertçe harcayınca, Bursaspor’daki beklentiler erken gelen baharla sonuçlanmış oldu.

Maçtan sonra yaşanan tablo gerçekten görülmeye değerdi. Saha içinde ağlayan oyuncular, tribünlerde o müthiş destek maç boyunca devam ettiği gibi maçtan sonra da zirve yapması belki Trabzonsporluları üzmüş olabilir ama futbolun içinde bunlar var.

Sonuçta Bursaspor derin bir nefes alırken, yönetime de çok büyük işler düştüğü inancındayım. Artık Bursaspor’un bu duruma düşürülmemesi için alınacak önlemlerin ve derslerin bir an önce alınması takımın bir daha bu tür sıkıntıları yaşamaması için Bursa kentinin bir araya gelmesi, sen, ben davasından vazgeçerek Bursaspor’un başarısı için herkes taşın altına elini sokmalıdır. Bu kadar borç altında olan Bursaspor, bir daha bu sıkıntıları yaşamamalıdır.

Bu yazı 797 kere okundu.
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

E-Posta : medyatimsah@gmail.com Tel : 0224 246 246 0 Adres : Yeni Karaman Mh. 18. Dere Sk. No:39 Osmangazi/BURSA