Ünlüler Trump’a tepki gösterdi

Paylaş
 

ABD Başkanı Donald Trump’a, Virginia eyaleti Charlottesville kentinde bir kişinin ölümüne, çok sayıda kişinin yaralanmasına neden olan protestolar ve şiddet olaylarında her iki tarafı da suçlaması nedeniyle ünlüler tepki gösterdi.

“NEFRETİ MODA HALİNE GETİRDİ”  

Ünlü basketbolcu LeBron James, Başkan Donald Trump’ın Virginia eyaleti Charlottesville kentindeki olaylar hakkındaki sözlerini eleştirerek şiddeti körüklediğini belirtti.

 

Cleveland Cavaliers’ın yıldızı, resmi Twitter adresinde Trump’ın sözlerinin nefreti “tekrar moda” haline getirdiğini söyledi.

 

 

— Stephen King (@StephenKing) August 15, 2017

 

Trump, New York’ta Trump Tower’daki rezidansında düzenlediği basın toplantısında, Virginia eyaleti Charlottesville kentinde bir kişinin ölümüne, çok sayıda kişinin yaralanmasına neden olan protestolar ve şiddet olaylarında her iki tarafı da suçlamıştı.

Irkçı ve Nazi yanlılarının yürüyüşünü protesto eden karşı grupları “şiddet yanlısı” olarak tanımlayan Trump, “Bir tarafta kötü bir grup, diğer tarafta ise şiddet yanlısı bir grup vardı. Her iki tarafın da suçlu olduğunu düşünüyorum.” ifadesini kullanmıştı.

Bu açıklamalar, Trump’ın dün Beyaz Saray’da sadece ırkçı grupları hedef aldığı konuşmasıyla çelişmişti.

  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

E-Posta : medyatimsah@gmail.com Tel : 0224 246 246 0 Adres : Yeni Karaman Mh. 18. Dere Sk. No:39 Osmangazi/BURSA