ABD’de Silikon Vadisi’ne karşı ‘Yoğurt Vadisi’

Paylaş
 

Chobani, ABD’de 6 bin 500 metrekarelik İnovasyon Merkezi ve Halk Evi’nin temellerini attı. 9 Kasım’da temelleri atılan yeni bina, Ulukaya’nın ABD’de Chobani markasıyla kurduğu dünyanın en büyük yoğurt fabrikasına ek olarak inşa edilecek.

2018 yazında tamamlanması hedeflenen bina, şirketin Ar-Ge ekibine ev sahipliği yapacak ve aynı zamanda Chobani çalışanlarına ve ziyaretçilerine sosyal olanaklar sunan bir “halk evi” işlevi görecek.

Chobani'den yapılan açıklamada, "Çalışanlarına sağladığı olanaklar ve insan odaklı yaklaşımıyla iş dünyasında toplumsal fayda anlayışının global öncülerinden olan Hamdi Ulukaya, ABD’de kurduğu Chobani adlı yoğurt markasına ait 6 bin 500 metrekarelik yeni bir binanın temellerini attı. Idaho eyaletinin Twin Falls kasabasında bulunan 'dünyanın en büyük yoğurt fabrikası' ünvanına sahip Chobani tesisleri, yeni bina ile birlikte bölgedeki 'ayak izini' büyüterek kasabayı bir Yoğurt Vadisi’ne dönüştürecek" denildi ve eklendi:

"Chobani’nin global Ar-Ge ekibine ev sahipliği yapacak olan binada, bin kişilik Chobani personeli için spor merkezi de yer alacak. Tesis, Chobani tarihini ve yerelde yaptığı çalışmaları daha yakından takip etmek isteyen bölge halkı ve ziyaretçilerine açık olacak. Ulukaya’nın çalışanlarına daha iyi bir hayat sağlama ve topluma 'geri verme' anlayışının bir yansıması olarak planlanan tesisin 2018 yazında tamamlanması bekleniyor."

"MİSYONUMUZU İLERİ TAŞIYACAK"

Yeni binanın temel atma töreninde konuşan Chobani kurucusu ve CEO’su Hamdi Ulukaya, şunları söyledi:

“Idaho’daki evimiz, yalnızca çalışanlarımıza ve içinde bulunduğumuz topluma duyduğumuz şükranı ifade eden bir yer değil. Burası aynı zamanda yaratıcılığa ilham verecek, daha fazla inovasyon için motivasyon yaratacak ve bizi daha fazla insana daha iyi gıda sunma misyonumuzda ileri taşıyacak.”

SÜRDÜRÜLEBİLİR TASARIM

Tasarımının merkezine şeffaflık ve gün ışığını alan yeni Chobani binasının 2 bin 800 metrekarelik bölümünde cam kullanılacak. Çalışanlar, dağ manzaralı 185 metrekarelik fitness merkezinde fizyoterapistler eşliğinde spor yapabilecek ve 650 metrekarelik aydınlık toplanma alanını ortak yemek ve dinlenme alanı olarak kullanabilecek.

  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

E-Posta : medyatimsah@gmail.com Tel : 0224 246 246 0 Adres : Yeni Karaman Mh. 18. Dere Sk. No:39 Osmangazi/BURSA