HAYATIN İÇİNDE KAYBOLUP GİTME  

 

 

 

HAYATIN İÇİNDE KAYBOLUP GİTME

Gün henüz ağarmaya başlıyor ,limana usulca yanaşan gemi gibi.Yükü de ağır kendince.Kimileri gülüp eğlenirken bir yerlerde, kimileri  vedalaşacak  sevdikleriyle.Bir yanımız anne kucağında uyuyan çocuklar kadar masum,bir yanımız kışın ortasında denize girecek kadar haylaz.

Sabah saatlerinin en güzel yanı fırından yeni çıkan simit kokusunun etrafa yayılışı.Elinde üç beş kuruşla bakkala  koşan çocuk ve onun mutlu dünyası.Az ilerde  kalabalık toplanmış, hüzün ve sessizlik hakim etrafta.Bu bir veda ,ayrılık.Ebediyen sonsuzluğa yolculuk.Her şeyi geride bırakarak.Paramparça olmuş hatıralar.Özlem,hasret ve gözyaşı gönüllerde kalan.Bazıları için mutluluk bir kelebeğin ömrü kadar renkli ve kısa .Dünyanın neresinde olduğumuz değil,nasıl mutlu olabildiğimizdir asıl olan.Düşlerimizde bazen görmek  istediklerimizi  yanı başımızda  görememektir..Dokunabilmektir el uzattığımızda .Bazen sadece hayal etmektir yaşananları, yaşanacakları.

Birbirimize karşı olan saygımız ,sevgimiz ,güven duygumuz,anlayışımız ,hoşgörümüz toplumca bir arada yaşayabilme olgumuzdur.Acılar ,sevinçler paylaşılır. Hayata bakış açımız ,gülüşümüz, hal ve hareketlerimiz bizi biz yapan özelliklerimizdir.

Hepimiz bir geminin yolcularıyız rüzgar ne yönden eserse essin yolculuklar aynı yöne.Gidişi olup dönüşü olmayan.

Bu yazı 332 kere okundu.
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

E-Posta : medyatimsah@gmail.com Tel : 0224 246 246 0 Adres : Yeni Karaman Mh. 18. Dere Sk. No:39 Osmangazi/BURSA