Hesaplandı! Bir düğünün bu yılki maliyeti belli oldu…

Paylaş
 

Çiftlerin düğün töreni, kına gecesi, davetiye, nikah şekeri, gelinlik  ve damatlık gibi ana kalemler için en az 13 bin lirayı gözden çıkarmaları  gerekiyor. Söz konusu tutar, düğünün ve kına gecesinin yapıldığı mekana, burada  verilen ikramlara, davetiyeye, gelinlik ve damatlık fiyatlarına göre artıyor.

Düğün organizatörü Ömer Kürkçü, AA muhabirine, düğünlerde genellikle  Osmanlı figürleriyle yöresel temaların tercih edildiğini anlattı. Kokteyl  tarzındaki modern organizasyonların da son yıllarda tercih edilmeye başlandığını  belirten Kürkçü, çiftlerin düğün için tutacakları mekanın lokasyonuna, konukların  rahat edebileceği fiziki şartlara, sunulan otopark ve güvenlik hizmetlerine göre  tercih yapması gerektiğini söyledi.

Kürkçü, "Bu şartları sağlayan bir salon sezonda yaklaşık 90 düğün  organizasyonu yapabiliyor. Kokteyl tarzı 500 kişilik bir düğünün maliyeti 6 bin  500 liradan başlıyor 12 bin 500 liraya kadar çıkabiliyor. Yemekli düğünlerimizde  ise 500 kişilik kırmızı etli menümüzle salonun fiyatı yaklaşık 35 bin lira.  Yemekli düğünlerimizde de çorba, ara sıcak, salata, meşrubat gibi seçenekler  fiyatları değiştiriyor." dedi.

KONSEPTE GÖRE FİYATLAR DEĞİŞİYOR

Organizasyon firması sahibi Sevkan Aydın da hayatını birleştirmek  isteyen çiftlerin son yıllarda kına ve nişan törenleri için alışılmışın dışında  temalı organizasyonları tercih etmeye başladığını belirtti.

Etiketler:
düğün ekonomi maliyet
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

E-Posta : medyatimsah@gmail.com Tel : 0224 246 246 0 Adres : Yeni Karaman Mh. 18. Dere Sk. No:39 Osmangazi/BURSA